Yeni Havalimanı daha açılmadan rekor kırdı

29 Ekim'de ilk etabı açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'nda istihdam edilecek 3 bin 500 güvenlik görevlisi alım ilanına 4 ayda 20 bin kişi başvurarak rekor kırıldı. Başvurular hala devam edilirken kabul edilenlerin eğitimi pazartesi gününden itibaren başlıyor

GİRİŞ 31.05.2018 15:00 GÜNCELLEME 01.06.2018 07:38
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

İlk etabı 29 Ekim 2018'de açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı için ihtiyaç duyulan güvenlik görevlisi ilanına başvurular devam ediyor.

Habertürk Haber Merkezi'nden Gökhan Artan'ın haberine göre, 1 Şubat tarihinden itibaren verilen ilanda 3 bin 500 güvenlikçi istihdamı için başvurulara ilginin büyük olması rekor getirdi. 4 ayda 20 bin başvuru yapıldı. İlk kez bir güvenlik görevlisi alım ilanına bu sayıda başvuruda bulunuldu.

 

TEMMUZ AYINDA İŞE BAŞLAYACAKLAR

Başvuruları uygun görülen adaylar şu an mülakata çağırılıyor. İkinci aşamada mülakatı başarıyla tamamlayan adaylar; pazartesi gününden itibaren İstanbul Mecidiyeköy'de bulunan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Merkezi'nde, Sivil Havacılık Güvenliği konusunda uluslararası standartlarda, kapsamlı bir temel eğitime tabi tutulacak.

Eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar ise temmuz ayı itibarıyla işbaşı yapmaya başlayacak. İstihdam edilecek 3 bin 500 kişilik güvenlik görevlisiyle birlikte İstanbul Yeni Havalimanı, Türkiye'de en çok güvenlik görevlisine sahip havalimanı olacak. Atatürk Havalimanı'ndan da yaklaşık bin 500 güvenlikçinin İstanbul Yeni Havalimanı'na geçmesi bekleniyor.

35 YAŞINDAN GÜN ALMAMIŞ ŞARTI VAR

İGA Güvenlik Hizmetleri A.Ş. çatısı altında güvenlik görevlisi olabilmek için aranan özelliklerin başında; 5188 sayılı yasaya göre özel güvenlik kimlik kartına sahip, tercihen 35 yaşından gün almamış ve vardiyalı çalışabilme durumu geliyor.

Bu şartların yanı sıra askerlik hizmetini tamamlamış, diksiyonu düzgün ve sözlü iletişim kabiliyeti yüksek kişiler aranıyor. İstihdam edilecek kadın ve erkek güvenlik görevlileri için isteğe bağlı olarak, ücretsiz maksimum 4 kişilik lojmanlar ve sosyal alan tahsis edilecek.

ETİKETLER
iş başvurusu
YAZDIR
YORUMLAR 37
 • abdullah 9 ay önce Şikayet Et
  gelir dağılımındaki dengesizliğin çözümü devletin zekat sadaka fonu kurması ayetteki emir gereği ''onların mallarından sadaka al'' bu şu demektir kazancı nisbetinde devlete bağlılık gereği zengin olan herkes vergisini (sadaka) verecek ve diğer ıvır zıvır vergiler kaldırılacak. Sadaka mümin olan zenginin devlete borcudur. Mümin olmayan ın verdiği ise sadakatini (sadaka) gösteren vergidir. İslamdaki sadaka nın zekatın aslı budur. yoksa fukarara verdiğin bozukluklar sadaka değildir. Türkiye de cemaatlerin topladığı zekat ve sadakalar belki de toplanan vergiden fazladır.
  Cevapla
 • Lafazan 9 ay önce Şikayet Et
  Güvenlik Görevlisini adam yerine koymazdılar. Almayın kardeşim, çoğaltmayın...
  Cevapla
 • Necmi 9 ay önce Şikayet Et
  Anlaşılmamış yazdıklarım ben 35 yaş üstüde devlet dayrelerine girebilsin istiyorum bunun neresi yanlış
  Cevapla
 • Murat Acar 9 ay önce Şikayet Et
  Akşener yada chp kazanırsa iptal olacak güvenlik kardeşlerimiz bunu göz önünde bulundurarak oy atsın
  Cevapla
 • Necmi 9 ay önce Şikayet Et
  Devlet bile 35 yaş üstü eleman almazken 60 65 yaşa takılan kardeşlerimiz nerde çalışacak bunlar neyin aklı
  Cevapla
 • selami 9 ay önce Şikayet Et
  bahattin senin kafan basmiyor mu? emeklilik yaşı gelip primden dolayi emekli olamayanlari söylüyor. diyor ki bu yaşta nerden iş bulacagiz da emekli olacagiz
  Cevapla
 • Baattine 9 ay önce Şikayet Et
  Kardesim emeklilikle alakali adam konusmus 65 yasina gelipte emekli olamayan sistemde adam nerde is bulsun da calissin anlaminda soylemis neyin aklini yasiyorsan bilemedim
  Cevapla
 • Sedat 9 ay önce Şikayet Et
  NECMIIII,, KES TRasiii 65 yasindaki adami security mi yapacan,, laf olsun diyeund konusmayin yaa,,,
  Cevapla
 • bahattin 9 ay önce Şikayet Et
  ulan 65 yasindaki adamin neresi calissin neyin akli.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle