Faruk Çelik'ten emeklilere ev müjdesi

Emeklilerin bütçelerine uygun konut yapılması talebine sıcak bakan Faruk Çelik, söz konusu talebi bugün Başbakan Davutoğlu'na iletecek.

Faruk Çelik'ten emeklilere ev müjdesi
Faruk Çelik'ten emeklilere ev müjdesi
GİRİŞ 16.04.2015 17:56 GÜNCELLEME 16.04.2015 17:56
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Merkezi'ni ziyaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, dünya ekonomisinde ciddi bir daralma olduğunu, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin bu durumdan olumsuz etkilendiğini söyledi.

Türkiye'de kişi başına milli gelirin 10 bin doları aşmasında ve ihracatın 160 milyar dolar seviyesine gelmesinde emeklilerin önemli katkısının olduğunu belirten Çelik, emeklilere bu nedenle teşekkür etti. Yunanistan'da emeklilere bulunulan zam vaatlerin gerçekleştirilemediğini kaydeden Çelik, emekli maaşlarında yapılacak iyileştirmelerin lafla olmayacağının altını çizdi.

Bakan Çelik, Türkiye'nin, Yunanistan'ın düştüğü duruma düşmemesi temennisinde bulunarak, "Komşumuz nefes almanın mücadelesini veriyor. Onun için dikkatli gidiyoruz, dikkatli gitmemiz gerekiyor" dedi.

EMEKLİ TOKİ'DEN EV TALEBİ

İşsizliğin bugün dünyanın ana sorunlarından biri olduğunu anımsatan Çelik, "AB'nin işsizlik ortalaması yüzde 10-10,5 civarında. Bu oran İspanya, Yunanistan ve Polonya'da yüzde 20'lerin üzerinde. Türkiye'de geçen yıl 450 bini kadın olmak üzere, toplam 1 milyon 370 bin kişiye istihdam sağladı. İşsizlik ülkemizde çok ciddi şekilde kontrol altında" diye konuştu.

BANKA PROMOSYONU

Emeklilere banka promosyonu verilmesi konusunda bankalarla bir türlü anlaşılamadığını bildiren Çelik, sorunun çözülmemesinin bankaların teklif ettiği rakamın düşüklüğünden kaynaklandığını söyledi. Çelik, emekli maaşlarındaki sağlık kesintisiyle sağlık hizmetlerinin gereksiz kullanımının önüne geçilmesinin hedeflendiğini, geçmişte bu konuda çok sayıda istismara şahit olduklarını söyledi.

EMEKLİLERE TOKİ MÜJDESİ

TOKİ tarafından emeklilerin bütçelerine uygun konut yapılması talebine sıcak baktığını ifade eden Çelik, söz konusu talebi bugün sıcağı sıcağına Başbakan Ahmet Davutoğlu'na ileteceğinin sözünü verdi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 31
 • nedir şu taşeronluk 3 yıl önce Şikayet Et
  devlete dışarıdaki firmadan iş yapma değil mi ? eeeee firmadan para mı alamıyorsunuz? ssk mı yatmıyor ?. ya biz özel sektördeyiz kaç yıldır bizde sızın gibi çalışıyoruz? takılmışsınız bir taşerona bunun sorun olan kısmını yazın da bizde bilelim maaş +ssk+ yemek var mı ? gerisi hikaye bence o zaman özel sektörü de devlet alsın bende devlet memuru olayım
  Cevapla
 • frm 3 yıl önce Şikayet Et
  Garibanların ağzına bir parmak bal çaldın avut bakalım.
  Cevapla
 • doğrusu 3 yıl önce Şikayet Et
  ev yalanını bırakın mümkünse 200tl zam yapın emekli maaşı 1000tl civarında olan sefillere.
  Cevapla
 • taşeron işçi 3 yıl önce Şikayet Et
  taşeron halledildi şimdi emekliler mi kaldı güldürmeyin Allah aşkına !!!!!!!!!!!!!!!
  Cevapla
 • Mehmet KORKMAZ 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakanım biz 4-c lileri yüzükoyun yapıp çekip gidiyorsunuz.Keşke bir nefeste bize aldırsaydın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle