TOKİ'den memur ve emeklilere özel proje

Emekli ve memurları konut sahibi yapmak için hazırlık yapan TOKİ, emekliye 250 lira taksitle ev hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı.

TOKİ'den memur ve emeklilere özel proje
TOKİ'den memur ve emeklilere özel proje
GİRİŞ 01.07.2015 09:19 GÜNCELLEME 01.07.2015 09:22
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Dar gelirli ve emeklilere yönelik üretilecek konutların projelendirme faaliyetleri devam ederken sürecin kısa süre içerisinde tamamlanması öngörülüyor. TOKİ’nin ilgili birimleri planlarını revize ederken taslak çalışmalarda hazır hale getirildi. Kısa süre içerisinde emekli ve dar gelirliler için uzun vadeli düşük taksitli konut üretimi başlayacak.

Yeni bir aşamaya geçtiklerini ifade eden Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet  Ergün Turan dar gelirlilerin ve emeklilere “Yeni konutlara hazır olun” çağrısında bulundu. Alt gelir grubundaki vatandaşların taksitle ev sahibi yapacaklarını aktaran Turan, bunun için bütün taleplere arz oluşturma çabası içerisinde olduklarını söyledi.

TOKİ olarak dar gelirli kişilerin ev sahibi olması için çabaladıklarını belirten Turan “200 bin konutu konuşuyoruz. Başta emekli vatandaşlarımız olmak üzere, alt gelir grubuna yönelik konutlarımızı Anadolu’nun birçok yerinde inşa edeceğiz. Alt gelir grubundaki vatandaşlarımızın konuta yönelik tasarrufları var. Hazırlıkları var. Dolayısıyla onlar için söylüyorum, emekli, memur, işçi vatandaşlarımız 200, 250 TL taksitle konut alacak vatandaşlarımıza sesleniyorum, şimdiden hazırlıklarını yapsınlar, inşallah her yıl 60 bine yakın konut arz edeceğiz” dedi.

670 bin vatandaş konut sahibi

TOKİ’nin kuruluş amacının konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu belirten Turan “Bunu yapmak için kurulan bir idaredir. İlk kurulduğu 1984-2002 yılları arasında bu fonksiyonu tam icra edememiş.18 yılda sadece 43 bin konut icra etmiş. Fakat 58. Hükümetle 2002 yılından başlayan süreçle 2015 yılına gelindiğinde idare bugüne kadar 670 bine yakın vatandaşımızı konut sahibi yaptı “ dedi.

YENİ BİR EVRE BAŞLADI 

Türkiye’de yeni bir evrenin başladığını aktaran Turan birimlerin buna göre revize edildiğini açıkladı. Turan, “Konut hedefimizi 550 bine revize ettik. Bu şu demek yılda 60 bin konut üreteceğiz. Bu 60 bin konutun altını çizerek söylüyorum yüzde doksan ve 95 alt gelir grubu ve orta gelir grubu vatandaşlarımız içindir.  Her yıl bu konutları, belki de hiç konut sahibi olamayacak vatandaşlarımıza sunacağız” diye konuştu.

ETİKETLER
toplu konut idaresi
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • hasan 3 yıl önce Şikayet Et
  ucuz satacanki diğer müteahhitlerde fiyatları düşürsün
  Cevapla
 • amaç belli 3 yıl önce Şikayet Et
  devletin de amacı vatandaşa hizmet değil para kazanmak olmuş. toki fiyatları düşük tutsa piyasadaki fiyatlar da düşer. ev almak bizim için imkansız artık.
  Cevapla
 • policemen 3 yıl önce Şikayet Et
  polisler için de bir kampanya yapsa iyi olur.
  Cevapla
 • police43 3 yıl önce Şikayet Et
  inşallah
  Cevapla
 • asgr üçrtl 3 yıl önce Şikayet Et
  asgari ücretlilere yine bir şey yok desenize yazık yaa çok yazık
  Cevapla
 • yunus 3 yıl önce Şikayet Et
  tokiden ev aldık sagolsunlar. 6 ayda bir anapara ya zammı bindiriyorlar :) cok güzel ödeme sistemi var millet sanıyoki taksitlere zam geliyo
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle