İzmir-Manisa arası 15 dakikaya inecek

Evliya Çelebi'nin 'Korkunç Sabuncubeli' dediği geçidi by-pass edecek Sabuncubeli Geçidi'nin inşaatına yeniden başlanıyor.

İzmir-Manisa arası 15 dakikaya inecek
İzmir-Manisa arası 15 dakikaya inecek
GİRİŞ 02.08.2015 14:09 GÜNCELLEME 02.08.2015 18:24
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Binali Yıldırım'ın en önem verdiği projelerden biri olan tünelin çalışmaları aralıkta durmuştu.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde, AK Parti'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın en önem verdiği projeler arasında yer alan, iki tüpten birinin güzergahındaki heyelan nedeniyle güzergahı değiştirilen, Sabuncubeli Tüneli'nin yapımına yeniden başlanacak. Manisa ile İzmir'in arasında yer alan ve iki kent arasındaki seyahatinde Evliya Çelebi'nin "Korkunç Sabuncubeli" dediği geçidi by-pass edecek tünel inşaatı, 2014 yılının Aralık ayı içerisinde yüklenici Koçoğlu Şirketler Grubu'nun iflas etmesi nedeniyle durdu.

KALYON İNŞAAT YAPACAK

Tünel inşaatının devam etmesi için geçen 26 Mayıs'ta yapılan ihaleyi kazanan Kalyon İnşaat adlı firmaya yer teslimi yapıldı. Karayolları 2'nci Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, tünel inşaatının 8 aylık gecikme nedeniyle 2018 yılının Ocak ayında bitirilmesinin düşünüldüğünü belirtti. Tünelin tamamlanması durumunda, Sabuncubeli rampasının alternatifi haline gelecek, Manisa-İzmir arası 15 dakikaya inecek. 

6.5 KiLOMETRE

Tünel, iki tüp, yaklaşık 4 kilometre uzunluk, 2.5 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 6.5 kilometreden ve 2 gidiş ve iki gelişten oluşuyor.

YORUMLAR 8
 • 120 4 yıl önce Şikayet Et
  120km hızla 30 km anca yaparsın
  Cevapla
 • ilker 4 yıl önce Şikayet Et
  yapmayin la bu izmire birsey
  Cevapla
 • oguzhan dibek 4 yıl önce Şikayet Et
  simdi 5 dakikada gidersin
  Cevapla
 • yildiz 4 yıl önce Şikayet Et
  kalyon inşaat ... çok göze çarpıyor..
  Cevapla
 • CAN 4 yıl önce Şikayet Et
  Bu manisanın işleri bitmez manisanın esnafından tutta şehirleşmesi, park sorunu ...vs problemli örneğin burada gediz kebap diye bir yer var kazaen kırılan 50 kuruluk bir su bardağının parasını 1,5 TL olarak alacak kadar esnaflıktan bihaber bir yer misafirperverlik hikaye bu manisalılar önce esnaflığı hizmet işlermeciliğinin nasıl yapılması gerektiğini, şehirleşmeyi vs. öğrenmeliler kırılan su bardağının parasının alınmasını ben ilk kez burada gördüm ............
  Cevapla
 • omer 4 yıl önce Şikayet Et
  helal sana aynen katiliyorum ozellikle esnaflari yaramaz
  Cevapla
 • Ömer Hamza 4 yıl önce Şikayet Et
  Yolumuz Manisa'ya düşerse gediz kebap a 1koli bardak hediye edip başka yerde yemek yiyelim o zaman...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle