Emeklinin 240 TL'ye ev kuyruğu

Başbakan Davutoğlu’nun TOKİ eliyle 240 TL taksitle emeklilerin ev sahibi olacağını açıklamasının ardından emekliler derneklere akın etti.

Emeklinin 240 TL'ye ev kuyruğu
Emeklinin 240 TL'ye ev kuyruğu
GİRİŞ 17.11.2015 17:41 GÜNCELLEME 17.11.2015 17:41
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

1 Kasım tarihinde yapılan Erken Genel Seçimlerden önce, Başbakan Ahmet Davutoğlu, TES-İŞ Genel Merkezi Toplantı Salonu’nda düzenlenen Türkiye Emekliler Derneği Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, "TOKİ Başkanımıza gerekli talimatları verdik. Bu çerçevede emeklilerimize 240 lira taksitle konut edinme imkanı sağlıyoruz" demesinin ardından emekli vatandaşlar ev sahibi olabilmek için Bursa’daki Türkiye Emekliler Derneği Nilüfer Şubesine akın etti.

Şubeye 2 gün içinde 3 bin 700 kişi 20 lira karşılığında ev sahibi olma ümidiyle üye oldu. Türkiye Emekliler Derneği Nilüfer Şube Başkanı Kenan Pars ise emeklilere kura çekimi yapılmadan ev sahibi olacaklarının sözünü verdi. Sabahın erken saatlerinde uzun kuyruklar oluşturan emekliler kimlik fotokopileriyle birlikte derneğe başvurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Dernek Başkanı Kenan Pars, "Yeni kurulan hükümet verilen sözlerini tutarsa güzel günler bizi bekleyecek. Bizim üyelerimizde kura yok. Tek kura daire kurası çekecek. Çünkü ben bu şekilde yapıyorum. Ben 2 gün derneğimizi kapalı tuttum. Çünkü birinci ve ikinci etabın girişlerini yaptık. Onların ayrımlarını gerçekleştirdik. 2+1, 3+1 mi istiyor? Onların ayrımını yaptık. Şimdi de 3., etapla ilgili çalışma yapıyoruz. 3. Etap çalışmaları da 2 bin 500 kişilik. Cuma günü TOKİ’ye gideceğim. Kaç kişilik etap alacağım onun kararını vereceğim. 3 bin mi, 3 bin 500 kişilik mi? Şu anda 3 bin 700 kişilik müracaatım kabul gördü. Kısmetse Görükle göçmen konutlarının ilerisinde 273 dönümlük bir arazi oraya yapmayı düşünüyoruz" dedi.

EMEKLİLER UMUTLU

Sabahın arkan saatlerinde sırada bekleyen emekliler TOKİ’nin kendileri için ev yapacağına inandıklarını söyledi. Derneğe üye olmak için sırada bekleyen vatandaşlar, derneğe üye olup da kendilerine ev çıkmaması halinde derneği mahkemeye vereceklerini söyledi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • İsmail 2 yıl önce Şikayet Et
  Neyin kargaşası müracaat edenlerin emekli olduklarını devlet bilemiyormu yoksa amaç derneğe Gelir elde etmek mi ve 20 tl her sy kesiliyor üyelik aidatı olarak sanırım
  Cevapla
 • ahmed yozgat 2 yıl önce Şikayet Et
  mecburimi dernek araciligi
  Cevapla
 • mehmet akbulut 2 yıl önce Şikayet Et
  elazığ'dada olacakmı
  Cevapla
 • yusuf 2 yıl önce Şikayet Et
  mecburmuyuz derneklere üye olmaya!!!
  Cevapla
 • simitçi 2 yıl önce Şikayet Et
  evet kardeş bu mecburiyetin karşılığı kargaşayı önlemek emekliye kolaylık sağlamaktır
  Cevapla