Valilik bunu yapanlardan o konutları geri aldı

Trabzon'da dar gelirliler için yapılan TOKİ konutlarını amacı dışında kullandıkları belirlenen hak sahibinin satış sözleşmeleri feshedildi.

Valilik bunu yapanlardan o konutları geri aldı
Valilik bunu yapanlardan o konutları geri aldı
GİRİŞ 19.11.2015 17:53 GÜNCELLEME 19.11.2015 18:52
Bu Habere 76 Yorum Yapılmış

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİdar gelirli aileler için yaptırılan konutları amacına uygun kullanmadıkları veya kiraladıkları belirlenen 111 hak sahibinin satış sözleşmeleri feshedildi, daireler tahliye edildi.

VALİLİĞİN KARARIYLA O EVLER GERİ ALINDI

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ile TOKİ arasında imzalanan protokolle uygulanan "Sosyal Konut Projesi" kapsamında Yıldızlı Mahallesi'nde inşaatı tamamlanan 396 konutun hak sahiplerine tesliminin ardından bazı dairelerde oturulmadığı, bazılarının amacı dışında kullanıldığı veya kiraya verildiği belirlendi.

Bunun üzerine 111 hak sahibinin sözleşmeleri feshedilerek dairelerinin boşaltılması kararlaştırıldı. Valiliğin kararıyla polisler eşliğinde mahalleye gelen zabıta görevlileri, çilingir yardımıyla kapılarını açtıkları dairelerdeki eşyaları boşalttı.

Zabıta görevlilerinin tahliye ettiği konutların bazılarının eşyalı, bir kısmının ise hiç kullanılmadığı ve boş olduğu gözlendi.

"DAİRELERİ BOŞALTMA KARARINI YERİNDE BULUYORUM"

Mahalle sakinlerinden Yeter Yıldız (68), AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal konutların çok azında ev sahiplerinin oturduğunu, bu nedenle kaloriferlerin yakılmadığını öne sürdü. 

Dairelerin tahliyesini desteklediklerini belirten Yıldız, "Konut alanlar burada oturmadı. Anahtarı alan perdesini astı veya hiç gelmedi, kapısını kilitleyip gitti. Burada insanların gelip oturmasını bekliyoruz. Herkes oturursa kaloriferimiz de yanar. Devletin oturulmayan daireleri boşaltma kararını yerinde buluyorum" diye konuştu.

Dün, valilikten yapılan yazılı açıklamada, Trabzon Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının (SYDV) uyarılarına rağmen birçok hak sahibinin konutlarında ikamet etmediğinin, dairelerini kiraya verdiklerinin, bazılarının da satıldığının belirlendiği bildirilmişti.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 76
 • ariza 3 yıl önce Şikayet Et
  balkon olmadigi icindir
  Cevapla
 • gale 3 yıl önce Şikayet Et
  ateş olmayan yerden duman çıkmaz. ah şu partililerin yatacağı yer yok öbür tarafta imtiyaz ve nüfuziyetinizi kullanamayacaksınız. cehennem çukurunda yanarsınız...
  Cevapla
 • hakan58 3 yıl önce Şikayet Et
  sivas valisi ve yöneticileride bunu görse keşke enaz 750 tl ye kiraya veriyorlar. zaten sivasımızı köy veya kasaba edecekler bu gidişle
  Cevapla
 • sehadet 3 yıl önce Şikayet Et
  evinde oturmayacaksa alınıp ihtiyaç sahiplerine verilsin doğru karar
  Cevapla
 • tokatlı 3 yıl önce Şikayet Et
  tüm türkiyedeki tokiler aynı durumda özellikle tokatı bir görün alt gelir gurubunun neredeyse %80 i el değiştirdi kiralandı satıldı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle