Şanlıurfa'da üç katlı ilginç bina

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 3 katlı binayı görenler şaşırıyor.

 • GİRİŞ30.01.2017 15:19
 • GÜNCELLEME30.01.2017 15:35
Şanlıurfa'da üç katlı ilginç bina

Şirinkuyu Mahallesi’nde Selahattin Gül’e ait 3 katlı binayı görenler şaşırıyor. 55 metrekarelik arazi üzerine inşa edilen binada bir katta 2 oda, mutfak, tuvalet ve banyo yer alıyor.

Binanın yapılacağı arsadan caddenin geçmesi üzerine kalan kısmına yapılan bina üçgen şeklini alırken, binada Suriyeli bir ailenin kiracı olarak kaldığı öğrenildi.

Şuan evde kiracının kaldığını belirten Selahattin Gül, arsadan cadde geçmesi üzerine üçgen şekilde olduğunu belirterek, "58 metrekare arsamıza binayı inşa ettik" dedi.

Selahattin Gül’ün komşusu Mustafa Alpaslan, “Arsanın yarısı yola gidince böyle bir ev çıktı. Tahminen 55 metrekarelik bir ev. Çok küçük bir ev, evde 2 oda var, bir mutfak var, tuvalet var. Ev 5 yıl önce yapıldı. Şuan evde kendisi oturmuyor, Suriyeli bir aile kalıyor” diye konuştu.

Evde kiracı olarak kalan Suriyeli Ahmet Hec Ali, evin kendileri için yeterli olduğunu söyleyerek, “5 kişilik bir aileyiz. Suriye’nin Rakka şehrinden geldik. Ev sahibi sağolsun ister kira verin, ister vermeyin diyerek bize verdi” ifadelerini kullandı.

KAYNAKİHA

Etiketler

Yorumlar4

 • ziyeretçi 11 ay önce Şikayet Et
  eski dediğinbeş seneden bahsediyor beydude
  Cevapla
 • ankaralı 11 ay önce Şikayet Et
  tamamen mühendislik harikası,mevzuatı yazanlar bu işi bilmiyor,belediyeler bilemiyor, mütahitler doymuyor,kanunlar yeterli gelmiyor kısacası vay halimize.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • adil 11 ay önce Şikayet Et
  Buna kim nasıl izin verir anlamak mümkün değil derhal yıkılmalı altında birileri kalmadan
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • ziyaretci 11 ay önce Şikayet Et
  eskiden izinmi vardı gardaş.
  Toplam 1 beğeni
Sonraki Haber