Tapuda rüşvet! 46 kişi gözaltında

Arnavutköy Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda 46 kişi gözaltına alındı.

Tapuda rüşvet! 46 kişi gözaltında
Tapuda rüşvet! 46 kişi gözaltında
GİRİŞ 21.02.2017 09:38 GÜNCELLEME 21.02.2017 09:39

Kanal İstanbul ve 3. Havalimanı projelerinin ardından 200 bin tapulu mülkün satışında büyük bir artış yaşanan Arnavutköy Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda aralarında 1 müdür, 2 müdür yardımcısı ve 1 avukatın bulunduğu 15’i kamu görevlisi olmak üzere 46 kişi gözaltına alındı.

Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre polis, 6 aylık takibin ardından 23 rüşvet olayını kamera ile görüntülerken, iş takipçilerinin 200 TL ile 10 bin TL arasında rüşvet verdiğini belirledi. İş takipçilerinin rüşveti birlikte iş yaptığı kamu görevlilerine bina dışında verdiği de tespit edildi. Tapu müdürlüğündeki işi yürütmek isteyen iş takipçisinin, Arnavutköy Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nde çalışan bir görevliyi arayıp, “Emanetini ekmek fırınına bıraktım” dediği öğrenildi.

İş takipçileri ve bazı emlakçıların tapudaki görevlilerle kendi aralarında yaptıkları şifreli görüşmeler deşifre edildi. Teknik takip sırasında iş takipçileri aradıkları tapu ve kadastro görevlisine “İncir getirdim sana” veya “İncirin hazır” gibi görüşmeler yaptıkları belirlendi.

KAYNAK: HABERTÜRK
ETİKETLER
kanal istanbul
YAZDIR