'Türkiye'ye daha fazla para yatırmaya hazırız'

Güney Koreli inşaat şirketi SK E&C Genel Müdürü Ahn, Türkiye'nin ekonomik olarak cezbedici bir ülke olduğunu söyleyerek 'Daha fazla para yatırmaya hazırız' dedi.

'Türkiye'ye daha fazla para yatırmaya hazırız'
'Türkiye'ye daha fazla para yatırmaya hazırız'
GİRİŞ 29.03.2017 11:29 GÜNCELLEME 29.03.2017 11:34

Güney Kore merkezli inşaat şirketi SK E&C Genel Müdürü Jason Jaehyun Ahn, Türkiye'yi enerji ticaret merkezi yapacak projelerde yer almak istediklerini belirtti.

SK E&C olarak 1915 Çanakkale Köprüsü'nün yapımını üstlenen ortak girişim grubu şirketleri arasında yer aldıklarını hatırlatan Ahn, "Türkiye, 2000'li yılların ortalarından beri altyapı hamlelerine devam ediyor. Ayrıca, jeopolitik durum, yatırım teşviki, nüfus yapısı ve kolaylaştırıcı politikalar, hala birçok yabancı yatırımcıyı cezbediyor. Türkiye pazarı kesinlikle yatırım yapılabilir ve biz buraya daha fazla para yatırmaya hazırız." ifadelerini kullandı.

'YAKINDA GÖRECEKSİNİZ'

Türkiye'de yenilenebilir enerji alanında aktif bir şekilde yer almayı planladıklarını belirten Ahn, şöyle devam etti:

"Türk enerji piyasasına çok yabancı değiliz, daha önce Tufanbeyli Termik Santrali'nin yapım işinde de yer aldık. Türkiye ekonomisinin potansiyeline inandığımız için yatırım fırsatları arıyoruz. Dolayısıyla yakın gelecekte şirketimizi Türkiye enerji piyasasında göreceksiniz. Özellikle doğalgaz kaynaklı güç santralleri ilgimizi çekiyor. Kısacası, Türkiye'yi enerji ticaret merkezi yapacak projelerde yer almak ve Türk enerji piyasasında kalıcı oyunculardan biri olmak istiyoruz."

AVRASYA TÜNELİ'NDE DE YER ALDI

1915 Çanakkale Köprüsü'nün yapım işi ihalesini, daha önce Avrasya Tüneli'nin yapımında da yer alan SK E&C'nin yanı sıra Güney Koreli Daelim Group ile Türkiye'den Limak ve Yapı Merkezi'nin oluşturduğu ortak girişim grubu kazanmıştı.

ETİKETLER
SK E&C
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Galip 1 yıl önce Şikayet Et
    Güney kore de Türkiye sevdalısı çok insan var bu ilişkileri dahada kuvvetlendirmek gerek.
    Cevapla
  • hidocan 1 yıl önce Şikayet Et
    ülkemizde misyonerlerin bize karsi en cok kullandigi irk güney koreliler ona göre!
    Cevapla