TOKİ'nin indirim kampanyası için geri sayım

TOKİ, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının yararlanacağı indirim kampanyasını 21 Ağustos'ta başlıyor.

TOKİ'nin indirim kampanyası için geri sayım
TOKİ'nin indirim kampanyası için geri sayım
GİRİŞ 29.07.2017 12:39 GÜNCELLEME 29.07.2017 15:53

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeniyle geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini söyledi.

İndirim kampanyasının tarihinin ve koşullarının belirlendiğini belirten Turan, kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 21 Ağustos-29 Eylül tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini aktardı.
 
Turan, "Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak." dedi.

12 AY VE DAHA AZ TAKSİTİ KALANLAR DAHİL DEĞİL
 
Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler kampanyaya dahil değil, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini vurgulayan Turan, "Kampanyamızdan, satışları 2015 yılı sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksiti 2015 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmemiştir." ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Serpil 9 ay önce Şikayet Et
  Madem insanların o kadar peşin parası var o zaman ne işi var sizin dağın başında yaptığınız evlerde hiç bir şey değişmiyor Reis bu işe el atmalı her ilçenin emekli ihtiyaç sahiplerini tespit etmeli onların ödeme şekillerine göre ev sahibi yapmalı onları yoksa sizler gelir seviyesi yüksek yerlere siteler dikmekle meşgulsunuz asıl alım gücü olmayanları hiç düşündüğünüz yok Toki ve Kiptaş aynı.
  Cevapla
 • serdar 9 ay önce Şikayet Et
  Temmuz zammınıda ekleyip ağustosta indirim yapmak tamamen kurnazlıktır.Çok bir indirim yaptıkları söylenemez.
  Cevapla
 • yıllardır 9 ay önce Şikayet Et
  Toki kuralarının denetlenmesini istiyoruz. Annem babam emekli , birikimleri de yok. yıllardır kuralara giriyorlar , kurada adlarının çıkmaması değil bizleri üzen. Bizleri üzen kura için gelenlerin evi olan ya da önceden kontenjan ayrılmış insanlardan oluşması. bunları duymak görmek elbetteki emekli maaşıyla geçinen anne ve babamı çok üzüyor. Lütfen evi olupta sırf oğluma da bir ev alayım diye evini tanıdığına satıp kuraya katılan ve gerçek hak sahiplerinin haklarını yiyenlere izin verilmesin engellensin.
  Cevapla