Her binaya kimlik kartı sistemi önerisi!

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, her binaya bina kimlik kartı sistemi getirilmesi gerektiğini söyledi.

Her binaya kimlik kartı sistemi önerisi!
Eklenme: 03 Kasım 2011, 14:07 / Güncelleme: 03 Kasım 2011, 14:07
BÜYÜKLÜK
- A A +

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Yeniçeri, Van depreminde ''deprem değil bina öldürür'' sözünün test edildiğini ve doğrulandığını söyledi. Deprem sırasında hayatını kaybeden insanların gerçek faillerinin binalar değil, binaları uygunsuz yerlerde yapanlar, böyle binalara iskan, ruhsat ve depreme uygun raporu verenler olduğunu vurgulan Yeniçeri, yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:

''Binalarda toplam kalite anlayışı yerleştirilmelidir. Binayı denetleyen denetçilerin ücretleri, denetlenen müteahhitler tarafından verilmesi uygulamasına son verilmelidir. Bina dayanıklığı arttıkça verilen kredilere uygulanan faiz oranı düşürülmelidir. Her binaya kim tarafından hangi tarihte yapıldığı, taşıdığı teknik şartlar, kullanılan malzeme ve bileşimlerinin niteliği, denetleyenler, onay ve ruhsat verenler, jeofizik incelemesi yapan kurumun ismi, binanın kalitesi, yapım süresi, sorumlular ve benzeri hususları içeren bina kimlik kartı sistemi getirilmelidir. Bina kimlik kartlarındaki özet bilgiler binaların girişlerine asılmalıdır' dedi.

AA

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE HENÜZ YORUM YAPILMADI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000