Esenyurt'u Boğaz diye sattılar

Türkiye'den gayrimenkul alan bazı yabancılar maketten satışların kurbanı olurken, Serdar İnan, “Maalesef bazı Türk inşaat firmalarının yurtdışında Esenyurt'taki projeleri Araplara Boğaz'da diye pazarladıklarına şahit olduk” dedi

Esenyurt'u Boğaz diye sattılar
Esenyurt'u Boğaz diye sattılar
GİRİŞ 14.09.2013 01:52 GÜNCELLEME 14.09.2013 01:52
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Kuveyt hükümetinin, Türkiye'nin önümüzdeki hafta düzenleyeceği fuarı, vatandaşlarının mağdur edildiği gerekçesiyle iptal etmesinin ardından ilginç gerçekler ortaya çıkmaya başladı.

İnanlar İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, geçtiğimiz mayıs ayında Kuveyt'te düzenlenen bir fuara katıldıklarını belirterek, "Burada maalesef bazı Türk inşaat firmalarının Esenyurt'taki projeleri Araplara Boğaz'da diye pazarladıklarına şahit olduk" dedi.

Serdar İnan, bu şekilde Kuveytli yatırımcıların yanıltıldığını ve mağdur edildiğini vurgulayarak, şu bilgileri verdi:
"Kuveyt'teki fuarda 25 Türk firması vardı. 15 firma ise çok bilinir değildi. Bu fuarda merkezde, denize yakın diye Beylikdüzü'ndeki, Esenyurt'taki konutlar pazarlandı. Bunların olmaması gerek. Bir de çantacıların ortadan kalkması şart" diye konuştu.

Serdar İnan, sorunun sadece Kuveytli yatırımcılarla ilgili olmadığını, Türkiye'den gayrimenkul alan tüm yabancı yatırımcıları ilgilendirdiğini belirterek, yabancı yatırımcıların mağdur edilmesini engellemek ve bunlara yön göstermek için tanıtım ofisinin kurulabileceğini söyledi. 

YORUMLAR 1
  • mehmet 5 yıl önce Şikayet Et
    .... Hiçbir insan mağdur olmasın ne yerli ne de yabancı. Önlem alınacaksa sadece yabancıların mağduriyeti için değil herkesin mağduriyetini önleyecek ve giderecek tedbirler alınmalı.
    Cevapla