500 milyar dolarlık fon Türkiye'ye geliyor

Yarın başlayacak Uluslararası Yatırım Zirvesi'ne toplam 500 milyar dolar büyüklüğe sahip Körfez fonları katılacak.

500 milyar dolarlık fon Türkiye'ye geliyor
500 milyar dolarlık fon Türkiye'ye geliyor
GİRİŞ 09.04.2014 06:11 GÜNCELLEME 09.04.2014 10:57
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Enerji, gayrimenkul ve inşaat sektöründe yatırım olanaklarını araştıran Körfez sermayesini Türkiye'ye çekmek amacıyla düzenlenen Uluslararası Yatırım Zirvesi yarın başlıyor.

10-11 Nisan'da İstanbul'da gerçekleştirilecek zirve Katar, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden enerji ve inşaattan dev yatırımcıları ağırlayacak. Zirve, İstanbul Yatırım Derneği ve Ortadoğu Ekonomi Platformu tarafından düzenlenecek.

TÜRKİYE CAZİP VE GÜVENLİ BİR ÜLKE

Körfez sermayesi için Türkiye'nin çok cazip bir ülke olduğuna dikkat çeken İstanbul Yatırım Derneği Başkanı Mehmet Ulusoy, "Türkiye, son 10 yılda kat ettiği yol göz önüne alındığında taşıdığı potansiyelle yatırım yapmak için çeşitli cazibe ve fırsatları barındırıyor" dedi. Ulusoy, "Türkiye aynı zamanda yatırımın güvenli olduğu, gelişmiş bir ülke. Avrupa'ya baktığımızda oturmuş bir ekonomi var ama cazibe yok. Diğer ülkelerde ise istikrar görmüyoruz. Türkiye, hem bu ikisinin olduğu hem de kültürel olarak onlara yakın bir ülke" diye konuştu.

İÇ PAZAR BÜYÜK POTANSİYEL

İLK defa bu kadar yüksek katılımlı, yüksek tutardaki bir fonu bir araya getirerek Türkiye'nin daha fazla yatırım almasını sağlamayı hedeflediklerini anlatan Ulusoy, "Körfez fonları için Türkiye önemli. Çünkü Türkiye'de çok önemli bir nüfus ve nitelikli iş gücü var" dedi.

İKİLİ GÖRÜŞMELER OLACAK

Enerji ve inşaat ana başlıkları altında, Körfez sermayesine, büyük ilgi duyduğu Türkiye'deki, yatırım fırsatlarını görüşme olanağı sunacak zirve ayrıca, oluşturulan ikili görüşme platformlarıyla da yatırımcılara doğrudan yatırım yapma imkanı sağlayacak. Zirvenin ilk gününde inşaat ve gayrimenkul sektörlerindeki fırsat ve projeleri tartışacak olan yatırımcılar, ikinci gün enerji konularını görüşecek.

40 YATIRIMCI KATILIYOR

Gayrimenkul alanında toplam 6 milyar dolar yatırımı bulunan Abdurrahman Al Ajlan, enerji, gayrimenkul ve demir-çelikte 10 milyar dolar iş hacmi olan Abdurrah Al-Zamil'in de katılımcıları arasında yer aldığı dev zirve için yurtdışından 40 yatırımcı gelirken, Türkiye'den de 100'e yakın firma hazır bulunacak. (Akşam)

YORUMLAR 7
 • isim siz 4 yıl önce Şikayet Et
  İşte mesele bu... Direk yazıyorum GEZİ denediler olmadı .. Faizleri Dolar kurunu denediler olmadı.. "PARAver" örgütünü denediler olmadı.. Önünü kesemeyeceksiniz YENİDEN OSMANLI olacağız..... !!! Dağılın şimdi..
  Cevapla
 • Nizâmülmülk 4 yıl önce Şikayet Et
  bu yatırım gelecek denmiyor haberde. 500 Milyar gelmeyecek, bu paraya sahip insanlar zirveye katılmaya gelecek, tabii inşallah Türkiye ye de yatırım yaparlar o ayrı mesele, ama yapsalarda tüm varlıklarını getirmezler zahir, 1-2 milyar getirseler de kar
  Cevapla
 • Temiz Bey 4 yıl önce Şikayet Et
  Aslında paralel ve muhalefet Türkiyeye gelecek yatırımların önünü kesmekti -. seçim gibi oda geri tepti, yatırımlar dahada arttı !
  Cevapla
 • ekgelir1 .tk 4 yıl önce Şikayet Et
  Dua. Allahım! Bu yatırımları ülkemize ve İslam alemine hayırlı, bereketli eyle. Ekonomimiz çok daha iyi seviyelere gelsin. Paralel devlet avucunu yalasın. Kimseye zarar veremesin. AMİN.
  Cevapla
 • hursit dilaver 4 yıl önce Şikayet Et
  hırslarından çatlıyacaklar.. pandispanyalı haşhaşiler başta olmak üzere,bütün yerli ve yabancı kankaları buna karşı olacaktır. bu toplantının yapılacağı yerleri iyi kontrol ediniz . malum gezi vandalları buraları basabilir..onlar da artık haşhaşiyyunlara güveniyor.bunların medyalarına da dikkat. TÜRKİYE İÇİN HER HAİNLİĞİ YAPARLAR. İÇERDE VE DİŞARDAKİ MEDYALARI..unutmayınız halk banka operasyon yapıldığı 17 aralık günü amerikan hazine müdürü istanbuldaydı ve halk bankasının CDlerini aldı ve geri gitti. o halkbankası ki, kürt petrol paralarının yatacağı bankaydı ve amerika bunu istemiyordu. hatta, faizsiz bankacılığın dünya merkezi olacaktı ve ingilteyeyi sollıyacaktı.AMA HAŞHAŞİYYUNATLAR BİR AYAKKABI KUTUSUNA BU KADAR MUHTEŞEM OLAYI OTURTUP,BU ÜLKEYE EN BÜYÜK İHANETİ YAPTILAR.utanmadan,başbakana O ARKADAŞ dediler, utanmadan sesi kısık adama TAYYİP ABLA dediler.allah elbet belalarını verecektir.intizardayız ya rabbi..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle