Kentsel dönüşümde en büyük maliyet yıkım

Kentsel dönüşümde en büyük maliyetin yıkım ve enkazın atılması olduğu belirtildi.

 • GİRİŞ17.09.2016 15:41
 • GÜNCELLEME17.09.2016 15:41
Kentsel dönüşümde en büyük maliyet yıkım

Yıkım Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bulut,  kentsel dönüşümde yıkım bütçesinin 5 milyar lira seviyesinde olduğunu söyledi.

Bulut, AA muhabirine, patlatmalı yıkım tekniği kullanılarak başlatılan kentsel dönüşümde gelinen süreç ve önümüzdeki dönem gelişmelerine ilişkin bilgi verdi.

'ATMAK DAHA MALİYETLİ'

Yıkımda oluşturulan maliyetlerin yüzde 70'inin enkaz atımı maliyeti olduğunu ve bu atıkların ciddi maliyet oluşturduğunu belirten Bulut, 50 milyon metreküplük totaldeki 100 bin binanın bütçesinin 5 milyar lira seviyesinde olduğunu, bunun 3 milyar lirasının tamamen enkaz atımına harcandığını, geriye kalan 2 milyar liranın da yıkım maliyetini oluşturduğunu bildirdi.

KAYNAKAA

Yorumlar5

 • efe 1 yıl önce Şikayet Et
  sivas çok geride kaldı...
  Cevapla
 • mongol 1 yıl önce Şikayet Et
  yıkıldıgı yerde tesfiye yapıp üzerine yapılsın
  Cevapla
 • fener 1 yıl önce Şikayet Et
  herkes kendi isini yapmali insaat muhendisi olmayan herkes mutaahit bizim mahalle bakkali bile mutaahit oldu ben insaat. muh olarak hala calisiyorum. sistem su adam gidiyor mimara cizdiriyor projeyi artik gerisi eski sistem. kalfalar ustalar mutaahitin dedigini. yapiyor
  Cevapla
 • Trafik çilesi 1 yıl önce Şikayet Et
  Kentsel dönüşüm sonrası yapılan evlerin hepsi dandik. İlk depremde hepimiz bunu göreceğiz. Okuma yazma bilmeyen müteahhitler her türlü yolunu buluyor, belediyeyi de ayarlıyor. Maalesef olacaklar kötü...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • omer 1 yıl önce Şikayet Et
  dogru diyon. beton degil sanki kumdan yapilmis. ve zayif sütun
  Toplam 1 beğeni
Sonraki Haber