Esenler'de boşaltılan bina ile ilgili açıklama

Esenler Kemer Mahallesi'nde inşaatın istinat duvarında meydana gelen çökme sebebiyle tedbir amaçlı boşaltılan 4 binadaki vatandaşlar akşam saatlerinde evlerine girebilecek.

Esenler'de boşaltılan bina ile ilgili açıklama
Esenler'de boşaltılan bina ile ilgili açıklama
GİRİŞ 23.11.2016 16:37 GÜNCELLEME 23.11.2016 16:37

908 Sokak'ta devam eden bir bina inşaatının istinat duvarının çökmesiyle sabahın erken saatlerinde yolda göçük meydana geldi.  Bilginin belediyeye ulaşması üzerine olay yerine gelen Esenler Belediyesi ekipleri, çökme tehlikesi olan binaların önünde gerekli güvenlik önlemlerini alarak 4 binayı tedbir amaçlı boşalttı. Esenler Belediyesi ve İSKİ'den teknik ekipler, çökme meydana gelen alanda inceleme yaptı. Yapılan incelemede, sokaktan geçen su borusunun yüksek tonajlı araçların geçişi sırasında patladığı ve gece boyunca inşaatın fore kazıklarının çakıldığı alandaki toprağı yumuşatması sonucu çökmenin meydana geldiği anlaşıldı. İSKİ ekipleri, sokağın suyunu keserek hemen patlak boruyu tamir ettiler.  Su borusunun tamirinden sonra yan yatan inşaatın fore kazıkları yeniden çakılmaya başlandı.

AKŞAMA EVLERİNE GİREBİLECEKLER

Esenler Belediyesi yetkilileri, kazıkların çakılması ve  sokakta çöken bölümün sağlamlaştırılmasından sonra vatandaşların akşam saatlerinde evlerine girebileceklerini söylediler. Öğle saatlerinde mağdur olan vatandaşlara Esenler Belediyesi'nce yemek ikram edildi. Sabah 08.00'de olay yerine gelerek incelemelerde bulunan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Zabıta Müdürlüğümüz, İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz başta olmak üzere belediyemizin tüm ilgili müdürlüklerinden ekiplerimiz olayın meydana gelmesinden hemen sonra harekete geçerek çalışmalara başladılar. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz. Kimseyi açta ve açıkta bırakmayacağız. Akşama kadar çalışmalar tamamlanacak ve vatandaşlar evlerine girecek. Bu üzücü kazada tesellimiz, hiç kimsenin burnunun kanamamasıdır. Boşalttığımız binalarda herhangi bir hasar yok. Sadece tedbir amaçlı boşalttık. Eğer çalışmalar akşama tamamlanmazsa boşalttığımız binalardaki vatandaşları otellere yerleştireceğiz" dedi.  

YAZDIR