İstanbul Modern taşınıyor

Türkiye'nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi İstanbul Modern, Karaköy'deki yeni binası yapılana kadar geçici olarak Beyoğlu’ndaki eski Union Française binasında faaliyetlerini sürdürecek.

İstanbul Modern taşınıyor
İstanbul Modern taşınıyor
GİRİŞ 20.02.2018 17:38 GÜNCELLEME 20.02.2018 17:38

14 yıldır sergi salonları, fotoğraf galerisi, eğitim ve sosyal programları, kütüphane, sinema, restoran ve mağazasıyla Karaköy’deki 4 numaralı antrepoda faaliyetlerini sürdüren İstanbul Modern’in yeni adresi belli oldu.

Galataport projesi kapsamında yeniden inşa edilecek İstanbul Modern binasının 36 ayda tamamlanması planlanırken, müze ise bu süreçte faaliyetlerine geçici olarak Beyoğlu Meşrutiyet Caddesi’ndeki eski Union Française binasında devam edecek.

Bugüne kadar 7 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlayan müzenin Karaköy’deki binasının kapanış tarihi ise 18 Mart olarak belirlendi. Bu tarihe kadar ziyaretlere açık olacak müzenin Beyoğlu’ndaki geçici mekanında faaliyetlere mayıs ayında başlayacağı belirtildi.

YENİ BİNA RENZO PİANO İMZASI TAŞIYACAK 

Müzenin kurucu sponsoru Eczacıbaşı Topluluğu ve Doğuş Grubu-Bilgili Holding’in ortaklaşa katkısıyla yapılacak İstanbul Modern’in yeni binasını, mimarlık dünyasının en prestijli ödülü kabul edilen Pritzker sahibi Renzo Piano tasarlayacak.

YAZDIR