Ev alacaklar dikkat! Elinizi çabuk tutun...

Ev almayı düşünenler için Antalya Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş'tan kritik uyarı geldi! Artan inşaat ve harfiyat masraflarından dolayı gelecek dönemde fiyatların daha da artacağını bildiren Karataş, "Elinizi çabuk tutun" dedi.

Ev alacaklar dikkat! Elinizi çabuk tutun...
Ev alacaklar dikkat! Elinizi çabuk tutun...
GİRİŞ 08.03.2018 12:39 GÜNCELLEME 08.03.2018 12:42
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Müteahhitler Derneği Başkanı Deniz Karataş, 2018 yılında inşaat sektörü ve konut satışlarında ki gelişmeleri değerlendirdi. Başkan Karataş, demir fiyatlarındaki önlenemez yükselişi ve hafriyat maliyetlerinde artışın konut fiyatlarına olumsuz yansıyacağını kaydetti. 

Haziran ayı itibarıyla her bağımsız bölüme bir otopark zorunluluğunun yanı sıra KDV oranları, tapu harcı, altyapı bedellerinin yükselmesi ve kredi faizleri dikkate alındığında Türkiye’de konut fiyatlarının düşmesinin mümkün olmadığını kaydeden Başkan Karataş, "Hatta daha da artacak" dedi

 

 

Bu şartlar altında müteahhitlik mesleğinin artık tercih edilmeyeceğini, müteahhit sayısının düşeceğine de işaret eden Deniz Karataş, bu durumun da fiyatları yukarı çekeceğini söyledi. Konut stokları eridikçe yerine koymanın asla eski maliyetlerle mümkün gözükmediğini ifade eden Karataş, "Ayrıca deprem ülkesi olmamız nedeniyle yapılar, daha özellikli ve koruyucu unsurları içinde bulundurmak durumunda. 

Tüm bunlar yeni yılın ilk yarısından sonra fiyatlara yansıyacak gelişmelerdir. Konut ve inşaat sektörünün ekonomideki lokomotif görevini sürdürebilmesi için gerek yerel gerekse de devlet politikalarıyla desteklenmesi büyük önem arz ediyor" diye konuştu.

ETİKETLER
Antalya zam
YAZDIR
YORUMLAR 18
 • MÜSLÜMAN TÜRK 1 yıl önce Şikayet Et
  daireler ellerinde kaldı inanmayın mübalağa bu
  Cevapla
 • tyfn 1 yıl önce Şikayet Et
  ortalık satılık daire dolu. Nasıl artacak fiyat? Talep arz dengesi. Zaten birçok insanın 15-20 yılını betona gömdünüz. öde ki bitsin ev kredisi
  Cevapla
 • Türkiyem 1 yıl önce Şikayet Et
  Evlerin fiyatları zaten şişmiş faizlerde yüksek ben tam tersini düşünüyorum mütahitler ev satamıyor fiyatlar daha aşağıya gelecek
  Cevapla
 • soru 1 yıl önce Şikayet Et
  Vah vah çok üzüldüm. Müteahhitler GRAND SHEROKI'ye binmeden sokağa çıkamıyor mu?
  Cevapla
 • HEMEN HEMEN 1 yıl önce Şikayet Et
  Ben daire almazsam, daireler nasıl pahalanacak. Almıyorum işte hadi zam yapın da göreyim. Müteahhitler diyor ki "daire satın alan olmadığı için canımızın istediği gibi zam yapamıyoruz. Ne olur alın şu daireleri de biz de zam yapalım. Çocuğa karne hediyesi olarak GRAND SHEROKI almam lazım, karım Mercedes, sevgilim de BMW istiyor."
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle