İstanbul'un en güzel arazisi satışa çıkıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1.3 milyar lira değer biçilen Beşiktaş'taki Etiler’deki Polis Okulu arazisi için ihale düzenleyecek.

İstanbul'un en güzel arazisi satışa çıkıyor!
İstanbul'un en güzel arazisi satışa çıkıyor!
GİRİŞ 14.03.2018 12:03 GÜNCELLEME 14.03.2018 12:05
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

İstanbul'un en güzel yerinde yer alan arazi satışa çıkarıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Etiler’deki toplam 31 bin 885 metrekare büyüklüğündeki Polis Meslek Yüksekokulu arazisi için 4 Nisan 2018 günü ihale düzenleyecek.

Etiler Meslek Yüksekokulu için Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) arasında yapılan protokol sonucu, arazi İBB’ye devretilmişti.Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayınlanan ilanda, “Beşiktaş İlçesi, Rumelihisarı Mahallesi, 2011 ada, 29 ve 271 parsel sayılı taşınmazlar üzerinde İdarece uygun görülecek projelerin yapılması, her türlü teknik altyapı ve çevre düzenlemesinin yapılması, pazarlanması ve satışı ile İdare (Belediye) hasılat payının ödenmesi işinin ihalesi yapılacaktır” duyurusu yapıldı.

 

 


13 bin 199 metrekare ve + 18 bin 686 metrekare olmak üzere toplam 31 bin 885 metrekare alana sahip arazisi imar planlarında kısmen ticaret + hizmet alanı, kısmen park alanı, kısmen de yol alanında kalıyor.

Yükselik izni serbest ve emsali 2.5 olan arazinin yüzde 40’ında yapılaşmaya gidilebilecek. Muhammen Bedeli 1 milyar 356 milyon 600 bin + KDV olarak belirlenen taşınmaz için düzenlenecek ihalede 40 milyon 698 bin lira geçici teminat isteniyor.

MALİ KRİTER 1.2 MİLYAR LİRA

Kapalı Teklif Usulü gerçekleştirilecek ihalenin şartnamesi 5 bin lira bedelle İBB’den tahsil edilebilecek.İhale katılmak isteyenler için getirilen mali kritere göre teklif verecek firmaların 2017 yılında en az 1 milyar 200 milyon lira ciro elde etmesi gerekiyor.Teklif sahiplerinin kamu ya da özel sektörde son on beş yıl içinde kendilerine ait ve tek bir iş kapsamında en az toplam 180 bin metrekare komple bina inşaatını tamamlamış olduklarını gösteren belgeleride sunması gerekiyor.

 

ETİKETLER
polis okulu
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Halk 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeşil alan olarak kalsın, satmayın. Betonları dike dike çocuklar mezarlık görse park diye koşturuyor.
  Cevapla
 • AYKUT 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir ülke adil vergi toplar akılcı yatırımlar yaparsa kalkınır yoksa satarak ancak filistinlilerin durumuna düşeriz. Buda bizim sonumuz olur!
  Cevapla
 • KaFKaS CePHeSi 1 yıl önce Şikayet Et
  yarı fiyatına peşkeş çekilmesinde kime satılacağı pekde önemli değil.
  Cevapla
 • emin 1 yıl önce Şikayet Et
  en güzelimi pööhhhhh,bari en değerlisi deyiniz.
  Cevapla
 • Sefa 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu tür satışlar da genelde İstanbul Halkının hakları satılıyor. Daha sonra yöneticiler basit bir özür ile geçiştirmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanı İstanbul'u haksızlık ettik diyor ama haksızlık devam ediyor. Dikkat ederseniz imarda "h" yani yükseklik serbest...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle