Esnaftan satılık 35 katlı gökdelen otel!

Binlerce esnafın üye olduğu İstanbul Mahmutbey'de bulunan İSTOÇ’a ait 35 katlı otel ve 93 bin metrekare üzerine kurulu AVM satışa çıkarıldı. İSTOÇ Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kemalbay, her iki yapı için toplamda 170 milyon dolarlık bir değer belirlendiğini söyledi

Esnaftan satılık 35 katlı gökdelen otel!
Esnaftan satılık 35 katlı gökdelen otel!
GİRİŞ 23.04.2018 13:23 GÜNCELLEME 23.04.2018 13:25
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İstanbul Toptan Ticaret Depolama Ve Küçük Sanayi Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi (İSTOÇ), inşasına 2006 yılında başlanan 400 odalı 35 katlı Saray Otel ve 93 bin metrekareli AVM’yi satışa çıkardı.

İçinde metro durağının da bulunduğu dev proje için 14 Mayıs’a kadar teklif verilmesi gerekiyor.

 

 

AYRI AYRI DA ALINABİLİR

Şartnameye göre, otel için ayrı AVM için ayrı teklif verilebiliyor. Otel ve AVM’nin dış cephe giydirme işleri tamamlanmış durumda. Her iki yapının ince inşaatları ise, yatırımcı tarafından yapılacak şekilde teklif alınacak.

170 MİLYON DOLARA

İSTOÇ Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kemalbay, her iki yapı için, İSTOÇ Genel Kurulu’nda 170 milyon dolarlık değer belirlendiğini aktardı. Hürriyet.com.tr'nin haberine göre, Kemalbay, “Otelin değeri 50, AVM’nin değeri ise 120 milyon dolar” dedi. Kemalbay’ın verdiği bilgiye göre, yerli yabancı çok sayıda firma anılan otel ve AVM’nin alımı ile ilgileniyor. İSTOÇ'a üye 7 bin esnaf bulunuyor.

ETİKETLER
satılık gökdelen
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • inebolu 1 yıl önce Şikayet Et
  bu satıştan gelecek olan gelir üyelere mi dağıtılacak - bilen varmı
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  dolar nedir arkadaşlar, neden hâlâ döviz ile emlak satışına izin veriliyor bu ülkede anlamış değilim.
  Cevapla
 • hee 1 yıl önce Şikayet Et
  boş yatırım. hele ordaki esnaf tamamen kereste. ordan bir nane çıkmaz
  Cevapla
 • alinl 1 yıl önce Şikayet Et
  Her gördüğünüz boş alana Yapı dikmeye devam edin, çıkış kapısını kapatıp oraya da inşaat başlattınız. 100 mt mesafeyi istoç içinde 15 dakikada gidiyoruz bunlarla sakın ilgilenmeyin siz sadece para kazanılacak yer kalmasın derdinde olmaya devam edin.
  Cevapla
 • Recep 1 yıl önce Şikayet Et
  Estetik Müthiş !
  Cevapla