Yarın başlıyor! Borcunu kapatana yüzde 20 indirim

TOKİ'den konut alanlara yönelik başlatılan ''borcunu erken kapatana yüzde 20 indirim'' uygulaması yarın başlıyor. Geçen yıl yaklaşık 18 bin kişinin yararlandığı yüzde 20 indirim uygulamasına başvurular 18 Mayıs'a kadar sürecek.

Yarın başlıyor! Borcunu kapatana yüzde 20 indirim
Yarın başlıyor! Borcunu kapatana yüzde 20 indirim
GİRİŞ 23.04.2018 15:34 GÜNCELLEME 23.04.2018 15:35
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl uyguladıkları yüzde 20 indirim kampanyasının yarın başlayacağını söyledi.

BÜTÜN BORCUNU KAPATMAYACAK VATANDAŞLAR DA YARARLANACAK

 

 

Bu yılki indirim kampanyasında esnek ödeme planı yaptıklarını vurgulayan Turan, “Yüzde 20 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek” dedi.

18 MAYIS'A KADAR SÜRECEK

Turan, kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 24 Nisan-18 Mayıs tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini belirterek, "Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak" diye konuştu.

2016 ŞARTI VAR

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini vurgulayan Turan, "Kampanyamızdan satışları 2016 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2016 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmemiştir" şeklinde konuştu.

GEÇEN YIL YAKLAŞIK 18 BİN KİŞİ FAYDALANDI

Turan, geçen yıl borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin 706 kişinin faydalandığını kaydederek, "950 milyon 767 bin lira borç kapatıldı" ifadelerini kullandı.

0,99 FAİZ ORANIYLA KREDİ İMKANI

Turan ayrıca, kampanya kapsamında konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde gayrimenkul satış sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan 0,99 faiz oranıyla konut kredisi kullanabileceklerini söyledi.

ETİKETLER
erken borç kapama
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • ankaralı 9 ay önce Şikayet Et
  tokiden peşin fiyatı 79.000 tl ye daire alan arkadaş,12.000 peşin ödeme yapıp 20 ay taksit ödedikten sonra %20 kampanyası için bankaya gittiğinde kalan borcunun 81.000 tl olduğunu öğreniyor.bu nasıl bir faiz sistemi anlamış değilim.
  Cevapla
 • Ali 9 ay önce Şikayet Et
  Birde öğrenim kredisi alanlar la ilgili faiz sıkıntısı var ana para kadar faiz birikti bununla ilgili bir gelişme /çalışma yokmudur acep... Faiz affı gelsede borçları yatırsak....
  Cevapla
 • eyt 9 ay önce Şikayet Et
  bizde ziraat bankasına erken kapattık borcumuzu dıye adamlar 1500 lira ceza kestıler
  Cevapla
 • Eyt mağdur 9 ay önce Şikayet Et
  Bizden başka herkese Kaynak var !!!
  Cevapla
 • ariff 9 ay önce Şikayet Et
  Enflasyon farkı en çok toki den ev alanları yıktı, öde öde bitmiyor :)))) 2. si toki ihaleyle ev yaptırıyor kendi niye yapmıyor :DD
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle