Yeni havalimanı Erdoğan'ı bekliyor

Ramazan ayında yeni havalimanında iftar yapacağı öğrenilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uçakla gelerek bir ilki gerçekleştirebilir.

Yeni havalimanı Erdoğan'ı bekliyor
Yeni havalimanı Erdoğan'ı bekliyor
GİRİŞ 16.05.2018 10:37 GÜNCELLEME 16.05.2018 12:19
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Ramazanda İstanbul Yeni Havalimanı'nda tarihi bir ilk yaşanabilir. Gazete Habertürk'ten Gökhan Artan'ın haberine göre; ilk etabı 29 Ekim'de açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'nın, ramazan ayında Cumhurbaşkanı Erdoğaniftarda konuk edeceği öğrenildi. Daha önce de havalimanı işçileri ile iftar yapan Erdoğan'ın bu kez uçakla geleceği konuşuluyor.

Havalimanın işletmesini yürüten İGA da, 'Cumhurbaşkanı Erdoğan uçakla gelecekmiş gibi' hazırlıklarını sürdürüyor. Erdoğan'ın uçakla gelmesi halinde, havalimanına inen ilk uçak cumhurbaşkanının uçağı olacak. Yeni havalimanının pisti bir süre önce ışıklandırılmış, tüm testlerden geçirilerek hazır hale getirilmişti.

 

 

Yüzde 85'i tamamlanan İstanbul Yeni Havalimanı'nda ramazanda bir ilk gerçekleşebilir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, geçen yıllarda olduğu gibi İstanbul Yeni Havalimanı işçileri ile iftarda bir araya gelmesi bekleniyor.

Daha önce de İstanbul Yeni Havalimanı Merkez Şantiyesi'nde işçilerle iftarda buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu kez uçakla gelebileceği konuşulmaya başlandı. Beklentiler gerçekleşirse Erdoğan'ın uçağı, İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk teker koyan uçak olacak.

İGA DA UÇAKLA GELECEKMİŞ GİBİ HAZIRLIK YAPIYOR

Habertürk'ün edindiği bilgilere göre, İstanbul Yeni Havalimanı'nın işletmesini yürüten İGA 'Cumhurbaşkanı Erdoğan uçakla gelecekmiş gibi' hazırlık yapıyor.

Daha önce 3 bin 750 metre uzunluğunda, 60 metre enindeki ilk pistin ışıklandırması da yapılmıştı.Tüm testlerin de başarıyla yapıldığı havalimanın ilk pisti inişe uygun hale getirilmişti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da, "İlk iniş için Sayın Cumhurbaşkanımıza davetimizi ilettik. Üçüncü havaalanı pistimizi hazır hale getirmek önemliydi" demişti. İstanbul Yeni Havalimanı inşaatında çalışan sayısı ise 36 bine ulaştı.

KAYNAK: HABERTÜRK
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • ONUR 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeni havaalanın adı Abdülhamid Han Havaalanı olursa çok güzel olur
  Cevapla
 • Ali Er 1 yıl önce Şikayet Et
  Reis, Recep TAYYİP ERDOĞAN Hava Lİmanına HOŞ geliniz.
  Cevapla
 • Anadolu 1 yıl önce Şikayet Et
  Yeni havalimanı adı RECEP TAYYİP ERDOĞAN...nokta
  Cevapla
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Adam adam.
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  ben ilk okudum heyecanlandım filistine gidiyor anladım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle