Sırbistan'dan Türkiye açıklaması!

Rusya ve Türkiye'nin ortak projesi Türk Akımı ile ilgili Sırbistan'dan flaş açıklama geldi! Sırbistan Enerji Bakanı Aleksandr Antic, Türk Akımı doğalgaz boru hattına büyük umutlar bağladıklarını söyledi.

Sırbistan'dan Türkiye açıklaması!
Sırbistan'dan Türkiye açıklaması!
GİRİŞ 28.05.2018 13:35 GÜNCELLEME 28.05.2018 13:39

24-26 Mayıs'ta 22.'si düzenlenen St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'na (SPIEF) katılan Aleksandr Antic, Sputnik'e Belgrad'ın Türk Akımı'na bakışı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 
'TRANSİT ÜLKE OLMAK İSTİYORUZ'
 
Türk Akımı doğalgaz boru hattında transit ülke olmayı istediklerini kaydeden Antic, bu projeye büyük umutlar bağladıklarını ifade etti. Forum kapsamında Rus mevkidaşı Aleksandr Novak ile görüşen Antic, Rusya'yla enerji işbirliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.
 
'RUS ENERJİ ŞİRKETLERİYLE İŞBİRLİĞİ ÇOK YÜKSEK SEVİYEDE'
 
Antic, "Rus ve Sırp enerji şirketleri arasındaki işbirliği çok yüksek seviyede. Sırbistan'daki gaz pazarı büyüyor.  2018'in ilk çeyreğinde yurtiçi gayrisafi hasıla yüzde 4 arttı ve bunun başlıca nedeni ekonomik hareketlilik. Bunun sonucunda Rusya'dan gaz ithalatı geçen aynı dönemine kıyasla yüzde 6 arttı. Ekonomideki büyümenin sürmesini beklediğimiz için Rusya'dan ek doğalgaz almayı umuyoruz" dedi.
 

YAZDIR