Milyonlarca kişiye müjde! Bayram öncesi çıkıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen ve 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen düzenlemenin usul ve esaslarının belirleneceği yönetmeliğin Ramazan Bayramı öncesinde çıkarılması planlanıyor.

Milyonlarca kişiye müjde! Bayram öncesi çıkıyor
Milyonlarca kişiye müjde! Bayram öncesi çıkıyor
GİRİŞ 01.06.2018 12:11 GÜNCELLEME 01.06.2018 12:11
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alınan bilgiye göre, Bakanlık tarafından hayata geçirilen ve bir süre önce TBMM Genel Kurulunda görüşülerek yasalaşan İmar Barışı düzenlemesinin usül ve esaslarının belirleneceği "Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine Dair Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik"le ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 

Yapılardaki imar ve iskan sıkıntısını çözerek yapıların tamamının kayıt altına alınmasını sağlayacak İmar Barışı düzenlemesinin uygulanacağı tarih ve başvuru detayları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı yetkililerinden oluşan komisyon tarafından değerlendiriliyor.

 

 

Bu kapsamda titizlikle yürütülen çalışmanın kısa süre içinde tamamlanması ve yönetmeliğin bayramdan önce Resmi Gazete'de yayımlanması planlanıyor. 

Yönetmelikle düzenlemeden yararlanmak isteyen vatandaşların Yapı Kayıt Belgesi almak için başvuracağı noktalar, ödenecek bedelin hesaplanma yöntemi, yapı maliklerinden istenecek gerekli belgeler gibi ayrıntılar belirlenecek.

Vatandaş merak ettiği soruları internetten gönderebilecek

Bu süreçte vatandaşlar İmar Barışı düzenlemesine yönelik merak ettiği soruları Çevre ve Şehircilik Bakanlığının internet sitesi, "www.csb.gov.tr" adresinden yetkililere ulaştırabilecek. 

Gelen sorular, Bakanlık yetkililerince tasnif edilerek, cevaplandırılacak ve Bakanlık internet sitesinden yayınlanacak.

ETİKETLER
imar barışı
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • misafir1 11 ay önce Şikayet Et
  belediye B.İ.T lere kadro istiyoruz sirketlerden kurtulmak istiyoruz
  Cevapla
 • EYT MAĞDURU 11 ay önce Şikayet Et
  eyt lilere müjde yokmu
  Cevapla
 • urfalı 11 ay önce Şikayet Et
  hadi hayırlısı
  Cevapla