Fiyapı ve Dumankaya mağdurlarına büyük müjde!

Dumankaya ve Fiyapı şirketlerinin yarım kalan inşaatları için Alman Eura Bau, Cpb Drees&Sommer şirketleriyle TMSF arasında işbirliği anlaşması imzalandı. böylelikle yaklaşık 8 bin ailenin mağduriyetinin giderilmesi bekleniyor

Fiyapı ve Dumankaya mağdurlarına büyük müjde!
Fiyapı ve Dumankaya mağdurlarına büyük müjde!
GİRİŞ 21.06.2018 16:04 GÜNCELLEME 21.06.2018 16:05
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun ( TMSF) elinde olan Dumankaya ve Fiyapı ile Eura Bau, Cpb-Drees&Sommer arasında işbirliği anlaşması imzalanıyor.

TMSF'den yapılan açıklamada kayyum atanan iki şirketin inşaatların tamamlanması için 1.3 milyar TL gerektiği belirtilirken, mağdurlardan ilave bedel alınmayacağı açıklandı.

 

 

TMSF açıklamasında, "Tamamlanacak projelerde oluşacak satılabilir daireler yine EURABAU GmbH, CPB Project Development GmbH tarafından yurt dışından ağırlıklı olarak pazarlanacaktır. Satışlardan sağlanan gelirler ülkemize sermaye girişi sağlamış olacaktır. Bu iş birliğinin ülkemize taraflara ve uzun süredir beklemekte olan mağdurlara hayırlı olmasını temenni ederiz.

Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından, darbe girişiminin arkasındaki "FETÖ" ile bağlantısı olduğu şüphesiyle aralarında Dumankaya ve Fiyapı'nın da olduğu birçok şirkete kayyum atanmıştı.

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, geçen ay yaptığı açıklamada, Alman tandanslı bir grubun Fiyapı ve Dumankaya'da yarım kalan  inşaatları tamamlamayı taahhüt ettiğini, anlaşmada son aşamada olduklarını söylemişti.

ETİKETLER
firma
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • yahyalı'lı 7 ay önce Şikayet Et
  hadi hayırlısı
  Cevapla
 • İsmail BEY 7 ay önce Şikayet Et
  hayırlı olsun inşallah...
  Cevapla
 • aykut hoca 7 ay önce Şikayet Et
  sonunda
  Cevapla