Konut kredisinde bir müjde daha!

Ziraat Bankası'nın konut satın alacak müşterilerine aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 bin liraya kadar konut kredisi kullanma imkanı sunmasının ardından bir flaş açıklama da VakıfBank’tan geldi.

GİRİŞ 17.12.2018 16:58 GÜNCELLEME 17.12.2018 17:16
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

VakıfBank, ev sahibi olmak isteyen müşterilerine ‘SarıPanjur Konut Kredisi’ ile destek verme kararı aldı.

 

Kampanya kapsamında VakıfBank’ın aktif kredili müşterisi olan firmaların ürettiği konutlardan satın almak isteyen bireysel müşteriler, kampanyaya dâhil olan firmaların da katkısıyla aylık yüzde 0,98 faiz oranından 120 ay vadede 500 bin TL ye kadar “SarıPanjur Konut Kredisi” kullanabilecekler.

Konu ile ilgili açıklama yapan VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı M. Lütfü Çelebi, “Müşterilerini yakından takip eden bir banka olarak, onların ihtiyaçlarına ve taleplerine uygun çözümler üretiyoruz. Bu kapsamda sunduğumuz konut kredisi kampanyalarımızla ev sahibi olmayı isteyen müşterilerimizin hayallerini gerçeğe dönüştürüyoruz. Bu kampanya ile ayrıca konut sektörünün lokomotif olma özelliği de harekete geçirilerek 200’den fazla iş koluna da önemli katkı sağlayacağız. Önümüzdeki dönemde de her sektörde olduğu gibi konut sektöründe de farklı kampanya ve fırsatlarla müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Uygulama kapsamındaki konut kredisi ödemelerinin bir kısmı firmaların VakıfBank’taki ticari risklerine mahsup edilirken kalan kısmı da ilgili firmalara nakit akışı sağlayacak. Böylelikle bankacılık sektörüne, konut üreticilerine, yan sektörlere ve ev sahibi olmak isteyenlere destek sağlanmış olacak.

ZİRAAT BANKASI FAİZLERİ İNDİRDİ

Ziraat Bankası da Cuma günü, inşaat şirketlerinin elinde bulunan konut stokunun eritilmesi için kendi müşterisi olan konut inşaat şirketlerinden ev alanlara aylık yüzde 1'in altında faizle kredi imkanı getirmişti.

 

YAZDIR
YORUMLAR 23
  • Atma Kazım 7 ay önce Şikayet Et
    Enflasyon düşürme çabaları. Garibana negatif etki oluşturacak.
    Cevapla
  • mişmiş 7 ay önce Şikayet Et
    Faizin hiç bir çeşidini tasvip etmiyorum. Yalnız şuna seviniyorum. Şimdi diğer özel bankalar, iyi gün bankaları ya faiz oranlarını devletinde aşağısına çekecek. yada müteahhit müşterilerini kaybedecek. buna seviniyorum.
    Cevapla
  • Oguz 7 ay önce Şikayet Et
    0,98 de haram 5 de haram 25 de haram. Haram kardeşim haram haram. Ateşin nesini anlamıyorsunuz. Az olunca az ateş mi olacak? Dünyanın en normal şeyi gibi yorumlar yapılıyor.
    Cevapla
  • tepki 7 ay önce Şikayet Et
    Hemen 3_5 tane gayrimenkul alalım o zaman.!!?
    Cevapla
  • Ahmet 7 ay önce Şikayet Et
    Vatandaşa değil müteahhitlere müjde.
    Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle