Erdoğan imzaladı: 4 il için kesin koruma kararı

İstanbul, Balıkesir, Kayseri ve Trabzon'daki bazı doğal sit alanları Cumhurbaşkanı kararlarıyla "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edildi.

Erdoğan imzaladı: 4 il için kesin koruma kararı
Erdoğan imzaladı: 4 il için kesin koruma kararı
GİRİŞ 25.06.2019 11:42 GÜNCELLEME 25.06.2019 13:33
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İstanbul, Balıkesir, Kayseri ve Trabzon'daki doğal sit alanı kapsamına giren bazı alanların "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesi hakkında Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlarda, İstanbul, Balıkesir, Kayseri ve Trabzon'daki doğal sit alanı kapsamına giren bazı alanların harita ve krokileri ile sınır ve koordinatları yer aldı. 

Buna göre, İstanbul'un Sarıyer ilçesi Rumeli Feneri mahallesi sınırları içerisinde bulunan Marmaracık Tabiat Parkı Doğal Sit Alanı kapsamına giren alanın, "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı. 

Ayrıca, Balıkesir'in Ayvalık ilçesi Büyük Maden ve Küçük Maden Adaları 1. Derece Doğal Sit Alanı kapsamına giren alanların, "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesine karar verildi. 

Öte yandan, Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde bulunan Kapuzbaşı Şelaleleri Doğal Sit Alanı kapsamına giren alan ile Trabzon'un Köprübaşı ilçesindeki Trabzon Ağaçbaşı Turbalığı Doğal Sit Alanı kapsamına giren alanın "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • SAVAŞ 3 ay önce Şikayet Et
  Yalancı Eko ya istanbulda önlem alınıyor
  Cevapla
 • TR - SAKARYA 3 ay önce Şikayet Et
  Kandil adayı Ekrem İmamoğlu kimdir => Yaşam Vadisi olarak adlandırılan parkın tam ortasına "Türk Ordusu Kıbrıs'a geldiğinde kurtaracak tek bir Türk bile bulamayacaktır." diyen Türk katili Başpiskopos Makarios'un heykelini yaptırdı..
  Cevapla
 • TR - SAKARYA 3 ay önce Şikayet Et
  Ekrem İmamoğlu kimdir => 15 Temmuz işgal girişiminin önlenmesinde büyük payı olan Kahraman Şehit Ömer Halisdemir'in isminin Beylikdüzü'ndeki Anadolu Caddesi'ne verilmesi teklifine 'isim enflasyonu' olur dedi, teklifi komisyona dahi göndermedi. Volkan Konak'ın mimoza sokağı teklifini ise derhal diyerek kabul etti. Ayrıca, kahraman şehidimizin adının verilmesi teklif edilen Anadolu Caddesini usul ve yasaya aykırı şekilde alkollü alan bölgesine dahil etti.
  Cevapla
 • oya 3 ay önce Şikayet Et
  sit alanlarının derecesi mi var? niye ki?
  Cevapla
 • Yaylaci 3 ay önce Şikayet Et
  Sis dağı yaylası ne oldu. .. ?kaçak yapılar yikilmadi. ...devamlı yapılıyor. ...buranın bi kanunu yok mu? Zayıf ların evi yıkıldı. ..adamı olanların ki yikilmadi. ..kim kimi koruyor. .?adalet herkese eşit değil .
  Cevapla