Malatya'ya 10 bin kişilik mülteci kampı

Malatya'da, 10 bin kişilik kalıcı konteyner kent kurulması için alt yapı çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Malatya'ya 10 bin kişilik mülteci kampı
Eklenme: 04 Aralık 2012, 16:25 / Güncelleme: 04 Aralık 2012, 16:25
BÜYÜKLÜK
- A A +

Başbakanlık Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı'nın Malatya Valiliği'nden talebi üzerine, 10 bin kişi kapasiteli 2 bin konteynerlik kentin kurulması için, İl AFAD Müdürlüğü teknik ekiplerinin merkeze bağlı Fatih Köyü mevkiinde yer tespiti için çalışma yürüttüğü belirlendi.

AFAD ekiplerinin yapacağı çalışmaları 15 Aralık 2012 tarihine kadar bitirip, raporu Malatya Valiliği'ne sunacağı, ardından belirlenen noktanın kabul edilmesi halinde TOKİ tarafından alt yapı çalışmasının yürütüleceği öğrenildi. Yer tespit çalışmasının onayından sonra TOKİ'nin elektrik, su, kanalizasyon gibi alt yapı hizmetlerini tamamlaması durumunda, Van'da atıl bekleyen 2 bin konteynerin Malatya'ya getirileceği kaydedildi.

Malatya'daki konteyner kentin kalıcı olarak düzenleneceği, buraya ilk etapta Suriyeli mültecilerin yerleştirileceği, boşalması halinde ise bölgedeki olağanüstü durumlarda kullanılmak üzere hazır bekletileceği kaydedildi. Konteyner kentte seyyar hastane ile birlikte burada görev yapacaklar için de her türlü sosyal tesisin de yapılacağı aktarıldı.

Kaynak : İHA

ETİKETLER
mülteci kampı
SOSYAL AĞLAR

BU HABERE HENÜZ YORUM YAPILMADI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000