Metris Cezaevi tarihe karışacak

Türkülere konu olan Metris Cezaevi ve Bakırköy Kadın Tutukevi Silivri'ye taşınmaya hazırlanıyor. Silivri' de yeni cezaevleri için çalışmalar başladı.

  • GİRİŞ20.02.2014 06:56
  • GÜNCELLEME20.02.2014 06:56
Metris Cezaevi tarihe karışacak

Ergenekon ve Balyoz tutuklularının kaldığı Silivri'ye yeni komşular geliyor. Türkülere konu olan Metris Cezaevi ve Bakırköy Kadın Tutukevi de Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nün içerisine taşınacak. Yeni cezaevlerinin en geç iki yılda tamamlanması amaçlanıyor.

CEZAEVİ ARAZİSİ HAZIR

Adalet Bakanlığı, geçtiğimiz yıl Silivri Cezaevi'ni genişletmek için harekete geçmişti. Bakanlığın cezaevlerini yapmayı planladığı 174 dönümlük arazinin sahibi olan 3 vatandaş kamulaştırma bedellerine itiraz ederek dava açtı. Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan davada mahkeme arazinin bedelini 18 milyon 618 bin lira olarak belirledi.

ÇALIŞMALARA START VERİLDİ

Mahkemenin sonuçlanmasının ardından arazi üzerine iki ayrı cezaevinin inşasına başlandı. Cezaevi kampüsünde tutuklu yakınlarının kullanabilecekleri bir kafeterya ve tam teşekküllü bir de hastane yapılması da hedefleniyor. Yeni binaların tamamlanmasının ardından 3 bin 500 tutuklunun nakledileceği Silivri Cezaevi'ndeki tutuklu ve hükümlü sayısı 20 bine yaklaşacak.

KAYNAKAKŞAM

Etiketler

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Sonraki Haber