Ordu-Giresun Havalimanı ay sonunda açılıyor

Türkiye'nin en büyük projeleri arasında yer alan Ordu-Giresun Havalimanı'nın bu ay sonu açılması hedefleniyor.

Ordu-Giresun Havalimanı ay sonunda açılıyor
Ordu-Giresun Havalimanı ay sonunda açılıyor
GİRİŞ 01.03.2015 13:59 GÜNCELLEME 01.03.2015 13:59
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Yapımına 2011 yılında başlanan, aradan geçen süre içerisinde altyapısı tamamen biten ve üstyapıda ise kaba inşaatları tamamlanan Ordu-Giresun Havalimanı Projesi'nde sona gelindi.

Üstyapı çalışmaları kapsamında terminal binası ve uçuş kontrol kulesi başta olmak üzere yaklaşık 15 bin metrekare alan üzerine kurulan diğer binaların tamamlanmasına çalışılıyor.

PROJE HIZLI İLERLİYOR

Ordu-Giresun Havalimanı Üstyapı Proje Müdürü Yüksel Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin çok hızlı bir şekilde ilerlediğini belirterek, "Hedefimiz, altyapısı aylar önce biten projenin üstyapı inşaatlarını tamamlayarak bu ay sonuna yetiştirmek" dedi.

Binaların dış cepheleri, asma tavan, elektrik donanımı, sıva, seramik, fayans ve havalandırma gibi eksiklerinin tamamlandığını vurgulayan Kahraman, "Yaklaşık 500 işçi gece gündüz demeden iki ilin ortak hayalini tamamlamak için çalışıyor" diye konuştu.

AÇILIŞ MART'TA

Bütün çalışmaların süratle davam ettiğinin altını çizen Kahraman, yolcuların kullanacağı yürüyen merpenlerin ve bagaj bölümlerinin de monte edildiğini söyledi. "Mart ayı sonunda yetkililerin de ifade ettiği gibi açılış yapmayı planlıyoruz" diyen Kahraman, hava şartlarının istedikleri gibi gittiğini belirterek, "Biz hiçbir mazeretin altına sığınmak istemiyoruz. Hedefimiz ve gayemiz, bize verilen süre içerisinde binaları teslim etmek. Bunun için de her şey yolunda gidiyor. Çok şükür projede sona yaklaştık" ifadesini kullandı.

Avrupa ve Türkiye'nin önemli projeleri arasında gösterilen Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında görev aldığı için mutlu olduğunu vurgulayan Kahraman, şöyle devam etti: "İki ilin yıllardır beklediği bu projenin tamamlanmasını bizler de sabırsızlıkla bekliyoruz. İnşallah Ordu ve Giresun halkı çok kısa sürede hayallerine kavuşacak. Biz onların bu hayalini tamamlamak için çok uğraş veriyoruz. Özverili bir şekilde çalışıyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Vatandaşlardan biraz daha sabır istiyoruz. Onlar için buradayız."

Kahraman, binaları tamamlamaya çalışırken bir yandan da çevre düzenlemesine ve havalimanının güvenliği için tel örgülerin yapımına başladıklarını sözlerine ekledi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Karadeniz dev proje
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • osmanlı 4 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH cumhurbaşkanımıza ve ekibine uzun ve hayırlı ömürler versin inşALLAH
  Cevapla
 • bir kişi 4 yıl önce Şikayet Et
  Mükemmel bir yapış fevkalade kutluyorum hükümeti, güzel iş başardılar.
  Cevapla
 • erdoğan 4 yıl önce Şikayet Et
  Doğu karadeniz bçlgesinde rizeye yapılacak havalimanıyla beraber 4 adet havalanı olacak.Gümüşhane Bayburt ortasındaki köse bölgesine yıllardır yapılacağı söylenen havalimanından ses seda yok .Eski ulaştırma bakanı Binali Yıldırım zamanında yapılan araştırmalarda bu bölgenin hava muhalefet dolayısıyla ,Trabzon ve Erzurum,a inemiyen uçakların buraya rahat bir şekilde inebileceği saptanmıştır.İlgililere duyurulur.
  Cevapla