Kanal İstanbul'un finansörü belli oldu

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kanal İstanbul projesinin finansmanının nasıl sağlanacağını açıkladı.

Kanal İstanbul'un finansörü belli oldu
Kanal İstanbul'un finansörü belli oldu
GİRİŞ 19.11.2016 09:15 GÜNCELLEME 19.11.2016 09:15
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Kanal İstanbul’un “mutfak” çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını belirtti. Turan, “Biz orada hasılat paylaşımı, arazi satışı ya da inşaat satışından gelir elde edip finansmanı sağlayacağız. Ulaştırma Bakanlığı da bu finansmanla kanal inşaatını gerçekleştirecek” dedi. Turan, Kanal İstanbul’a sadece lüks konut yapılmayacağını, her gelir grubundan insanın burada yer bulacağını söyledi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU’YA 25 BİN KONUT YAPILACAK

TOKİ olarak Sur’da sadece İç Kale bölgesindeki konutları yıkarak yerine rekreasyon alanı yaptıklarını belirten Turan, “Orası Diyarbakır’ın önemli turizm destinasyonu olacak. Bırakın bina yapmayı, park yapıyoruz” dedi. TOKİ’nin faaliyetlerine yönelik de bilgi veren Turan, 2017 için belirledikleri 65 bin konutla 13 yılın rekorunu kıracaklarını belirterek, başta Doğu ve Güneydoğu’da terörden zarar görenler olmak üzere ülke genelindeki konut ihtiyacını karşılayacaklarını söyledi. Turan, 65 bin konuttan 20-25 bininin Doğu ve Güneydoğu’ya yapılabileceğini ifade etti.

KAYNAK: HABERTÜRK
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • sırdar 2 yıl önce Şikayet Et
    seçim önü denizliye 25 bin konut sözü vardı sayın bakanın
    Cevapla
  • eyüp 2 yıl önce Şikayet Et
    kanal istanbul da elektrik su altı dinamo sistemi taban yerleştirilir ise hes gibi büyük ölçekte elektrik üretile bilir niye olmasınki 25 mt derinlik iyi fakat ulusal büyük gemilerin geçe bileceği yükseklik olması bogaz tamamen geçişi solandırılmak üzere tasarlanmalı
    Cevapla