Kanal İstanbul'un finansörü belli oldu

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kanal İstanbul projesinin finansmanının nasıl sağlanacağını açıkladı.

 • GİRİŞ19.11.2016 09:15
 • GÜNCELLEME19.11.2016 09:15
Kanal İstanbul'un finansörü belli oldu

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Kanal İstanbul’un “mutfak” çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını belirtti. Turan, “Biz orada hasılat paylaşımı, arazi satışı ya da inşaat satışından gelir elde edip finansmanı sağlayacağız. Ulaştırma Bakanlığı da bu finansmanla kanal inşaatını gerçekleştirecek” dedi. Turan, Kanal İstanbul’a sadece lüks konut yapılmayacağını, her gelir grubundan insanın burada yer bulacağını söyledi.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU’YA 25 BİN KONUT YAPILACAK

TOKİ olarak Sur’da sadece İç Kale bölgesindeki konutları yıkarak yerine rekreasyon alanı yaptıklarını belirten Turan, “Orası Diyarbakır’ın önemli turizm destinasyonu olacak. Bırakın bina yapmayı, park yapıyoruz” dedi. TOKİ’nin faaliyetlerine yönelik de bilgi veren Turan, 2017 için belirledikleri 65 bin konutla 13 yılın rekorunu kıracaklarını belirterek, başta Doğu ve Güneydoğu’da terörden zarar görenler olmak üzere ülke genelindeki konut ihtiyacını karşılayacaklarını söyledi. Turan, 65 bin konuttan 20-25 bininin Doğu ve Güneydoğu’ya yapılabileceğini ifade etti.

KAYNAKHABERTÜRK

Yorumlar2

 • sırdar 1 yıl önce Şikayet Et
  seçim önü denizliye 25 bin konut sözü vardı sayın bakanın
  Cevapla
 • eyüp 1 yıl önce Şikayet Et
  kanal istanbul da elektrik su altı dinamo sistemi taban yerleştirilir ise hes gibi büyük ölçekte elektrik üretile bilir niye olmasınki 25 mt derinlik iyi fakat ulusal büyük gemilerin geçe bileceği yükseklik olması bogaz tamamen geçişi solandırılmak üzere tasarlanmalı
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Sonraki Haber