Dev proje için büyük yarış! Sıraya girdiler

Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğini rahatlatacak dev proje için peşpeşe iki ihale birden gerçekleştirdi.

Dev proje için büyük yarış! Sıraya girdiler
Dev proje için büyük yarış! Sıraya girdiler
GİRİŞ 23.12.2016 12:07 GÜNCELLEME 23.12.2016 12:07
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca'yı Otogar'a bağlayacak 2.5 kilometrelik tünel ihalesinden hemen iki gün sonra, aynı güzergahtaki 2 viyadük ile 3 adet karayolu alt ve üstgeçidi kapsayan yol ve kavşak düzenlemesi için ihaleye çıktı. Büyükşehir'in bu önemli projesine 13 firma teklif sundu.

Buca ile bornova'yı birbirine bağlayacak 7 kilometrelik "Buca-Onat Caddesi ile Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Çevre Yolu Arası Bağlantı Yolu" projesi kapsamındaki 2.5 kilometrelik "derin tünel" ihalesini 20 Aralık Salı günü yapan Büyükşehir Belediyesi, bu kez aynı proje içinde yer alan 2 adet viyadük ile 2 adet altgeçit ve 1 adet üst geçit yapılması işlerini kapsayan yol ve kavşak düzenlemesi için ihaleye çıktı. İhale Komisyonu tarafından, ilk oturumda 13 istekli firmanın verdiği teklifler ve belgeler tek tek okundu. Komisyon değerlendirmesinin ardından önümüzdeki günlerde kazanan firma açıklanacak.

İhaleye katılan firmalar ve teklifleri ise şöyle:

Gülermak Ağır Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. : 66 milyon 217 bin 854 TL, Cemiloğlu Grup İnş. Müh. Mad. A.Ş.- İmaj Altyapı Üst Yapı San. ve Tic. A.Ş. (iş ortaklığı): 59 milyon 232 bin 499 TL, HGG İnşaat A.Ş. : 76 milyon 970 bin 142 TL, SDB Mad. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.- Burkay İnş. Mad. Enerji Mk. Taah. Tk. Ltd. Şti. (iş ortaklığı): 51 milyon 484 bin 567 TL Akkumm İnş. Turz. ve Tic. A.Ş. - Doyap Yapı San. Enerji ve Mk. A.Ş. (iş ortaklığı): 43 milyon 148 bin 916 TL, Ezekar Yapı İnş. A.Ş.- Mapek İnş. ve Tic. A.Ş. (iş ortaklığı): 45 milyon 284 bin 699 TL, Özgün İnş. Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. : 55 milyon 647 bin 174 TL, Özce İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. : 54 milyon 600 bin TL, AKM Yapı Taah. San ve Tic. A.Ş.- Atak İnş. Tic. Tur. San. Ltd. Şti. (iş ortaklığı): 59 milyon 814 bin 917 TL, EN-EZ İnş. San. ve Tic. A.Ş.- Enam Mad. Tur. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. (iş ortaklığı): 69 milyon 764 bin 493 TL Yapı STS İnş. Taah. San. ve Tic. A.Ş. - Önsöz Turizm ve Müş. İnş. Taah. A.Ş. (iş ortaklığı): 42 milyon 305 bin 634 TL, Barankaya İnş. Hafr. Taah. San. Tic. A.Ş.- Yapı Tesis İnş. ve Tic. Ltd. Şti. : 42 milyon 279 bin 866 TL, Yapı Proje Merkezi Ticaret ve Sanayi A.Ş.: 50 milyon 987 bin 41 TL.

İZMİR'İN 6 ŞERİTLİ YENİ BULVARI OLACAK

İzmir trafiğine büyük rahatlama getirecek yeni güzergah Buca Onat Caddesi'nden başlayarak Otogar'a kadar uzanacak ve Buca, Bornova ile Konak ilçelerinden geçecek. Büyük bir bulvar olarak açılacak yeni yol, 35 metre genişliğinde ve (3 gidiş - 3 geliş) toplam altı şeritli olarak hizmete açılacak. Çamlık, Mehtap, İsmetpaşa, Ferahlı, Ulubatlı, Mehmet Akif, Saygı, Atamer, Çınartepe, Merkez, Zafer, Birlik, Koşukavak, Ufuk, Çamkule, Meriç, Yeşilova ve Karacaoğlan mahalleleri aşılarak Bornova Kemalpaşa Caddesi'nden Otogar'a bağlantı sağlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni projeyle Homeros Bulvarı'nı Otogar'a kadar uzatırken, Buca ile Bornova arasında kalan bölümü de "derin tünelle" geçecek. 2.5 kilometrelik iki adet tüp tünel, aynı zamanda tamamı kent sınırları içinde olan en uzun karayolu tüneli olacak. Tünel projesi yer tesliminin ardından 900 günde, 2 adet viyadük, 2 adet altgeçit, 1 adet üst geçit yapılması işlerini kapsayan ikinci etap ise yine yer tesliminden itibaren 650 günde tamamlanacak.

Büyükşehir Belediyesi'nin geçen salı günü gerçekleştirdiği tünel ihalesi de büyük ilgi görmüş, tam 24 firma teklif sunmuştu 

YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben anlamadım. Bu ne yaman çelişkidir. Firmalar arasında bu kadar fark mı olur
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  "en iyiyi kim ucuza yapar." )) İhale için şartname bellidir. neler kullanılacağı. Hangi kalitede. İnsanlara ders vermeye kalkmayın, araştırsın öğrenir.
  Cevapla
 • ata 2 yıl önce Şikayet Et
  Her seyin ucuzu oldugu gibi asfaltinda yani kullanilacak malzemeninde ucuzu olur. Bir ihalede sadece en ucuz teklifi veren degil en iyiyi kim ucuza yapar ona bakilir vatandas kardesim
  Cevapla
 • vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  Anlamayacağın işe karışma, motoru yakarsın sonra, başımıza iş açma, gece vakit senle uğraşmayalım.
  Cevapla