Topbaş: Havaray’ın ihalesini yaptık

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sefaköy’den Halkalı üzerinden devam eden 1 milyarın üzerinde maliyeti olacak olan Havaray’ın ihalesini yaptıklarını açıkladı.

 • GİRİŞ16.03.2017 17:03
 • GÜNCELLEME16.03.2017 17:04
Topbaş: Havaray’ın ihalesini yaptık

AK Parti Büyükçekmece ilçe SKM Başkanlığının açılış töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Sefaköy’den Halkalı üzerinden devam eden 1 milyarın üzerinde maliyeti olacak olan Havaray’ın ihalesini yaptık” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, 16 Nisan Referandum çalışmaları kapsamında AK Parti Büyükçekmece ilçe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanlığı açılış törenine katıldı. Açılış törenine Başkan Kadir Topbaş'ın yanı sıra SKM görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören sonrası Başkan Topbaş, SKM'yi gezerek, referandum kapsamında yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Kurdele kesim töreninde kısa bir konuşma yapan Başkan Kadir Topbaş, SKM'lerde çalışmanın zorlu bir iş olduğunu ve çalışanların üzerine büyük görevler düştüğünü söyledi.

"BÜYÜKÇEKMECE'YE BUGÜNE KADAR 1 MİLYAR 200 MİLYON YATIRIM YAPTIK"

AK Parti Büyükçekmece İlçe SKM Başkanlığı açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Gelişen Türkiye'yi dünyada yeni bir sürece birlikte sokmaktayız. Bize daha sonradan bağlanan Büyükçekmece'ye 1 milyar 200 milyon yatırım yaptık. Hala yatırımlara devam ediyoruz. Bize bir iş gelipte çözüm bulmayan bir iş yok. Şu sahillerden insanlar fosseptiklerin arasında 200 metrelik sahile uzatılmış alanlarda, onların çoğu deprem sonrası çökmüş ya da erimiş atıkların karaya vurmuş olduğu yerlerde bu insanlar denize girdiler. 22 kilometre tüneller yaparak bunları kuşaklama aldık ve sahile bir gram pis su gitmeyecek hale getirdi" dedi.

"1 MİLYARIN ÜZERİNDE MALİYETİ OLAN HAVARAY'IN İHALESİNİ YAPTIK"

Havaray projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Topbaş, "Bir metronun kilometresi 50 milyon dolara mal oluyor. Rakamları şöyle bir düşündüğünüz zaman 30-35 kilometre gibi, kilometrelerden bahsediyorum. Bizim bir Havaray projemiz var, Sefaköy'den Halkalı üzerinden 1 milyarın üzerinde bir iş ortaya çıkıyor, bunun ihalesini yaptık. Kazanan firma henüz daha netleşmedi, belirlenmedi. İhalesini yaptık, 1 milyar küsürden bahsediyorum. Bakın milyarları, trilyonları sıradan bir rakam gibi konuşuyoruz" diye konuştu.

Yorumlar5

 • mehmet54 10 ay önce Şikayet Et
  b.çekmeceyi kurtaracak proje tünelle sarıyere bağlanmaktır.
  Cevapla
 • saban 10 ay önce Şikayet Et
  Bu kez yapamadılar gitti 6 yıldır yapacaklar.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Şabanoğluşaban 10 ay önce Şikayet Et
  Sen git chp ye ver yada hayır de 6000 yıl beklersin ölmezsen yada kıyamet kopmazsa ozamanda zaten ışınlanma çıkar
  Toplam 3 beğeni
 • mehmet72 10 ay önce Şikayet Et
  ülkede eleştiren olmazsa hizmet kalitesi standartında düşme olur, eleştirenlerden korkmayın değişik fikirler doğmasını sağlar, örneğin yöneticiler oto kontrol ihtiyacı duyarlar. bence muhalefet herzaman olmalı..
  Cevapla
 • Dogrucu61 10 ay önce Şikayet Et
  Yapmayin artik boyle seyler yaptikca kiymeti bilinmiyor. En cok Ak parti ve Erdogan dusmanlari elestiriyor ama en cok da onlar kullaniyor bosverin.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Sonraki Haber