Düzbağ projesinde çalışmalar sürüyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ve Türkiye’nin 2. içme suyu proje olan “Düzbağ İçmesuyu Projesi”nde inşaat çalışmaları devam ediyor.

Düzbağ projesinde çalışmalar sürüyor
Düzbağ projesinde çalışmalar sürüyor
GİRİŞ 29.05.2017 12:23 GÜNCELLEME 29.05.2017 12:23
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in 2014 yılı yerel seçimlerde sözünü verdiği projelerden biri olan Düzbağ İçmesuyu Projesi’nin temelini de Başkan Binali Yıldırım atmıştı.

Projedeki çalışmalar ile ilgili bilgiler veren GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler,  inşaat ihalesi DSİ tarafından 2016 yılında yapılan Düzbağ İçmesuyu inşaatının, büyüklüğü ile sadece ülkemizde değil,  dünyanın da sayılı projelerden birisi olduğunu söyledi. 

Sönmezler, Düzbağ Projesi inşaatının, projenin büyüklüğüne yakışır bir hızla başladığını, Gaziantep'in can suyu niteliği taşıyan ve şehrin içmesuyu ihtiyacını 2050 yılına kadar karşılayacak olan dev projenin 104 km'lik isale hattının 6380 metresinde  (%5) boru döşeme çalışmalarının (Ø 2600 mm) tamamlandığını belirtti. Sönmezler, isale hattının şehre doğal eğimle su temin edilebilmesi açısından büyük öneme sahip 3520 m'lik  "Düzbağ İletim Tüneli"nde ise 200 metre gibi bir ilerleme sağlandığını belirtti.

Sönmezler, ‘Düzbağ İçmesuyu Projsi'nin şu an Türkiye'de içmesuyu teminine yönelik aktif olarak devam eden en büyük proje olduğunu dile getirdi.

Düzbağ Projesi’ni Gaziantep'in kurtuluş reçetesi olarak tanımlayan Sönmezler, projenin 2018 yılı sonunda tamamlanması için bütün platformlarda çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti.

ETİKETLER
içme suyu
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Ergün Basay 1 yıl önce Şikayet Et
    önceki Tarihe bakildiginda Filistin halkida Israil'lilere elindeki topraklarini sata sata bir israil devleti kurulmasina yardimci oldular Insallah bizim basimizada böyle birsey gelmez
    Cevapla