İstanbul Yeni Havalimanı ile ilgili flaş gelişme!

Tüm etapları tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk toplu ulaşım hizmeti bugün (çarşamba) başladı.

İstanbul Yeni Havalimanı ile ilgili flaş gelişme!
İstanbul Yeni Havalimanı ile ilgili flaş gelişme!
GİRİŞ 05.07.2017 12:28 GÜNCELLEME 05.07.2017 14:45
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Yapımı devam eden İstanbul Yeni Havalimanı'na ilk toplu ulaşım hizmeti bugün (çarşamba) başladı. 48F numaralı İETT otobüsleri havalimanı ile Okmeydanı arasında 2 gün deneme seferi yapacak sonra da hat hizmete açılacak

Tüm etapları tamamlandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı'na ulaşımın kolayca sağlanabilmesi için de çalışmalar devam ediyor.

Raylı sistemler dışındaİETT otobüsleri de yeni havalimanına seferler yapacak. İETT'nin 48F numaralı hattı da şimdiden Havalimanı-Okmeydanı arasında deneme seferlerine başladı. Hattan 07.15-20.15 saatleri arasında seferler düzenlenecek.

İETT'den konuyla ilgili yapılan duyuruda, "48F Üçüncü Havaalanı-Okmeydanı hattı 05 Temmuz 2017 tarihinden itibaren deneme hattı olarak toplu ulaşım hizmeti vermeye başlayacaktır. Hattın güzergahı: Üçüncü Havaalanı - Ağaçlı Kavşağı - Kemer Yolu – Hasdal – Okmeydanı olacak şekilde belirlenmiştir" denildi.

4 BİNE YAKIN ÇEKİM NOKTASI OLACAK

Bu arada İstanbul Yeni Havalimanı dijital altyapısı ile yolculara vereceği internet hizmetiyle de dikkat çekecek. 4 bine yakın çekim noktasının bulunacağı havalimanında 50 bin ziyaretçilik kapasite olacak. 2.6 gbps de internet hızı bulunacak.

KAYNAK: HABERTÜRK
ETİKETLER
3. havalimanı
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • ey yavrum ey 1 yıl önce Şikayet Et
  bi buraya bak , bide su sözde adalet yürüyüsü yapan cirkeflere bak , zaten en nihayet hepsi bir araya geldiya PKK , CHP , ...
  Cevapla
 • Yörük GURD 1 yıl önce Şikayet Et
  Lütfen orman alanlarına bir tane sandelye bile koymayın.Önce gelip oturuluyor , sonra büfe sonra...........devlet bizim yerimizi yıkıyor ekmek paramıza engel oluyor...............Sonraaaa...........Yerleşkeye açılıyor.Lütfen ormanlarımıza sahip çıkalım.
  Cevapla
 • Deniz 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah'ım sen güzel ülkemize bu güzel hizmetleri kazandıran reisi cumhurumuza uzun sağlıklı ömürler ver
  Cevapla
 • erol yitik 1 yıl önce Şikayet Et
  o günleri bekliyoruz inşallah
  Cevapla