Bakan müjdeyi verdi: Uygulama başlıyor

Bakan Çavuşoğlu, sosyal medya üzerinden Afyonkarahisar bağlantılı Antalya- Burdur- Isparta YHT güzergahının belirlendiğini açıklayarak, ''Uygulama projeleri başlıyor' dedi.

Bakan müjdeyi verdi: Uygulama başlıyor
Bakan müjdeyi verdi: Uygulama başlıyor
GİRİŞ 29.07.2017 17:38 GÜNCELLEME 29.07.2017 17:38

Antalya gündeminde uzun yıllardır konuşulan yüksek hızlı tren projesinde önemli bir adım daha atıldı. TCDD Genel Müdürlüğü'nce, uygulama projeleri başlatılan  Eskişehir - Kütahya -Afyonkarahisar yüksek hızlı tren hattına ek olarak Isparta- Burdur- Antalya yüksek hızlı tren projesinde güzergah belirlendi. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, ''Bir hayal daha gerçek oluyor. Söz verdiğimiz Antalya- Burdur- Isparta yüksek hızlı tren güzergahı belirlendi. Uygulama projeleri başlıyor" diyerek duyurdu.

'KORİDOR HAT'

Bakan Çavuşoğlu'nun müjdelediği güzergahı belirlenen yüksek hızlı tren projesi, daha önce onaylanan ve uygulama projesi de başlatılan Eskişehir- Kütahya- Afyonkarahisar hattına ek olarak Ankara ve İstanbul'la bağlantılı olacak.

Edinilen bilgilere göre, bu proje ek olarak Isparta- Burdur- Antalya hattı için bu güzergahta var olan seçenekler TCDD uzmanları tarafından incelendi ve en uygun hat belirlendi. Teknik olarak 'koridor hat' olarak isimlendirilen bu güzergah için 1/5000 ve 1/2000 uygulama projeleri hazırlanacak.

TCDD'nin bunlarla ilgili çalışmalara bir an önce başlayacağı ve bu uygulama projeleri tamamlandıktan sonra da hattın yapımıyla ilgili ihaleye çıkılarak, inşaatına da başlanacağı öğrenildi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun ise süreci yakından takip ettiği öğrenildi.

YAZDIR
YORUMLAR 32
 • cevat 11 ay önce Şikayet Et
  Karadeniz-Ege-Akdeniz sahilinden geçen ve tüm sahili birbirine bağlayan Demiryolu projesi muhteşem olur..Hızlı tren değil TURİZM,GEZİ TRENİ Normal tren...
  Cevapla
 • Cecen61 11 ay önce Şikayet Et
  Hani Trabzon a verilen hat nerde
  Cevapla
 • misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Bazı Avrupa Birliği ülkelerine turkiyeyi kötüleyenler vizesiz kabul ediliyorlar
  Cevapla
 • misafir 11 ay önce Şikayet Et
  Cumhuriyet tarihinde böyle bir çalışma görmedi Türkiye Allah nazardan korusun
  Cevapla
 • elif 11 ay önce Şikayet Et
  birileri ysptırmamaya çalışır daha sonra ilk önce onlar geçer. karşı çıkan beğenmeyen kullanmadın.gezi akıllılar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle