4 aydır aralıksız çalışıyor! Sona gelindi

Yavuz Sultan Selim köprüsü, 3.Havalimanı, Halkalı Yüksek Hızlı Tren Hattı için sondaj çalışmalarında sona gelindi.

GİRİŞ 26.10.2017 11:59 GÜNCELLEME 26.10.2017 12:07
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

4 aydır süren sondaj çalışmalarının 2 ay daha devam edeceği ardından inşaata başlanacağı belirtildi. 4 milyar 421 milyon 275 bin TL yatırımla hayata geçirilecek olan 63 kilometre uzunluğunda hızlı tren hattında 19 adet tünel ve 16 viyadük bulunacak.

63 KİLOMETRELİK HIZLI TREN HATTI 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü  3. Havaalanı  Halkalı Demiryolu Projesi Sarıyer, Eyüp, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçeleri sınırları içerisinde yaklaşık 63 kilometre uzunluğu kapsıyor. Çilingir-Hacımaşlı-Şamlar yerleşim yerlerinin batısından, Sazlıdere baraj gölünün dogusundan ilerleyen hattın Halkalı'ya ulaşacağı belirtildi. Hızlı demiryolu hattı, geliş ve gidiş olmak üzere 2 hat olarak planlandı. Hat üzerinde 33 kilometre 716 metre uzunluğunda 20 adet tünel ile toplam 4 bin 950 metre uzunluğunda 15 adet viyadük yapılacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen 3. Boğaz Köprüsü  3. Havaalanı  Halkalı Demiryolu projesi, 4. milyon 421 milyon liraya liraya  mal olacak.

SONDAJ EKİPLERİ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR

Proje kapsamında güzergah boyuncu yapılan sondaj çalışmalarında sona yaklaşıldı. Yaklaşık 4 aydır devam eden çalışmaların 2 ay içinde tamamlanması planlanıyor. Bu amaçla sahadaki sondaj ekiplerinin gece gündüz vardiyalı olarak çalıştığı öğrenildi. Sondaj çalışmaları şu anda Başakşehir'e bağlı Şamlar köyü ile Arnavutköy'e bağlı Hacımaşlı köylerinin bulunduğu bölgede 5 noktada birden gerçekleştiriyor. Bazı bölümlerde 300 metre derinliğe inilerek toprak ve taş dolgusunun yapısının ortaya çıkarıldığı öğrenildi.

ETİKETLER
İstanbul
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • DHA 1 yıl önce Şikayet Et
  perfect
  Cevapla
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Hurdaya dönmüş Külüstür Sondaj Makinesi ile mi bu kadar önemli bir proje yürüyor?
  Cevapla
 • veli 1 yıl önce Şikayet Et
  peki ya ümraniye metrosu?? bununla ilgili de bir haber...
  Cevapla
 • Şantiye 1 yıl önce Şikayet Et
  Maşaallah türkiyemizin her tarafı inşaat dolu devletimize ve milletimize hayırlı olsun..
  Cevapla
 • gokhan 1 yıl önce Şikayet Et
  baraylan. kullanması da baraylan. devlet birşey yapmıyor.
  Cevapla
 • Tamam 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcınız olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle