3. havalimanına ilk uçak şubatta inecek

3. havalimanı müteahhitlerinden, İNT ES Başkanı Koloğlu, şubat ayı sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın THY uçağıyla alana deneme amaçlı iniş yapacağını söyledi

 • GİRİŞ22.12.2017 06:59
 • GÜNCELLEME22.12.2017 07:01
3. havalimanına ilk uçak şubatta inecek

İstanbul’a inşa edilen 3’üncü havalimanının ilk yolcusu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım olacak. Havalimanı müteahhitlerinden, İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası’nın (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu, şubat ayı sonunda Erdoğan ve Yıldırım’ın THY uçağıyla alana deneme amaçlı iniş yapmasının planlandığını söyledi.

Bir grup gazeteci ile bir araya gelen Koloğlu, 3’üncü havalimanında devam eden çalışmalara ilişkin şunları söyledi: “İki bağımsız pist ve 1 milyon 200 bin metrekare kapalı alanlı terminal binası, 30 bin araçlı kapalı otopark 29 Ekim 2018’de bitecek ve açılmış olacak. Bu pistlerde aynı anda inişkalkış olacak. Şu anda Türkiye’de aynı anda iniş-kalkış yapılabilen bir pist yok. Pistin biri bitmiş durumda, bazı testler yapılıyor. Altı pistin tamamı bittiğinde toplam 3 kule olacak. Şubat ayının sonunda THY’nin uçağı inecek deneme amaçlı. Cumhurbaşkanı ve Başbakan da o uçakla gelecekler ve havaalanını gezecekler.”

 

Etiketler

Yorumlar5

 • maşallah 4 hafta önce Şikayet Et
  hayırlısı olsun inşallah
  Cevapla
 • Cem Gülcek 4 hafta önce Şikayet Et
  ALLAH Razı olsun vatana millete hayırlı olur inşallah durmak yok yola devam.
  Cevapla
 • maşallah 4 hafta önce Şikayet Et
  Rabbim devletimize milletimize güç kuvvet ver her daim başarılar nasip eyle
  Cevapla
 • osman 4 hafta önce Şikayet Et
  maşaallah
  Cevapla
 • Halil 4 hafta önce Şikayet Et
  Allah razi olsun..
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Sonraki Haber