Bakan'dan Booking.com açıklaması!

Ekonomi Bakanı Zeybekçi yaptığı açıklamayla Türkiye'deki faaliyetleri mahkeme kararıyla durdurulan Booking.com yetkilileriyle görüşmelerine dair açıklamada bulundu

  • GİRİŞ24.06.2017 09:11
  • GÜNCELLEME24.06.2017 11:56
Bakan'dan Booking.com açıklaması!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Türkiye'deki faaliyetleri durdurulan tartışmalıbooking.com sitesi yetkilileriyle İstanbul'da görüştüklerini açıkladı. Brüksel’de bulunan Bakan Zeybekçi, AB yetkilileri ile bir dizi görüşmelerde bulunduktan sonra basın basın açıklaması yaptı. AB yetkilileri ile görüşmelerin olumlu geçtiğini belirten Bakan Zeybekçi Booking.com hakkında da açıklamada bulundu.

Belçika Dış Ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Pieter De Crem ve AB’nin Ticaretten sorumlu komiser Cecilia Malmström ile görüştükten sonra, Brüksel’de Türk basınına açıklamada bulunan Zeybekçi  sorulan soru üzerine “Booking ile bir görüşmemiz oldu. Booking.com'un bizden görüşme talepleri olmuştu, buraya gelmeden önce görüşmemiz oldu, onları İstanbul’da kabul ettik. Türkiye’de yaşanan bu sorunun ortadan kaldırılması için bazı önerilerimiz oldu, tavsiyelerimiz oldu. Bu önerilerimizi aldılar, değerlendirip bize geri döneceklerini söylediler. Görüşmeyle ilgili merak edildiği için böyle kısa bir açıklamayla duyurmak istedim. Olumlu mu Olumlu diyemem, olumsuz mu evet olumsuz da diyemeyiz. Ama inşallah bu sorunun çözülmesi için biz de elimizden gelen gayreti hükümet olarak gösteriyoruz. Çünkü önemli bir organizasyon Booking.com. Türk turizmi içinde önemli ama beklentilerimizi çok da üst seviyede tutmamak lazım” dedi.

Bakan Zeybekçi, Brüksel’de AB İstihdam, büyüme, yatırım ve rekabetçilikten sorumlu komiser Jyrki Katainen ile görüşmesini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönecek.

Bilindiği üzere İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2015/1174 E. sayılı dosyası ile açılan davanın 29.03.2017 tarihli duruşmasında Booking.com benzeri şirketinin, Booking.com internet adresi üzerinden veya oluşturacakları başka bir adres üzerinden, Türkiye’de yerleşik otel, konaklama tesislerinin pazarlanması ve pazarlanmasına aracılık edilmesi yönündeki faaliyetin durdurulmasına, bu konuda Bilgi Teknolojileri Kurumu’na yazı yazılmasına karar verilmişti. 

Etiketler

Yorumlar2

  • mery mert 7 ay önce Şikayet Et
    %30a yakın havadan para1kuruş memlekete katma değer bırakma. varmı öyle yağma.
    Cevapla
  • Sami 7 ay önce Şikayet Et
    Sonuna kadar haklısın ama neden hala bir Türk bu siteyi kopyalayamıyor? Yoksa yazamıyor muyuz bunun gibi bir platform?
Sonraki Haber