Osmangazi Köprüsü bu illere yaradı

Osmangazi Köprüsü çevresindeki arsaların metrekare fiyatlarını artırdı.

Osmangazi Köprüsü bu illere yaradı
Osmangazi Köprüsü bu illere yaradı
GİRİŞ 11.07.2016 10:06 GÜNCELLEME 11.07.2016 13:56

Gebze'den başlayıp Osmangazi Köprüsü'nden Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa kentlerini izleyerek İzmir'e inen otoyolun geçtiği araziler, 3 yıl öncesiyle karşılaştırıldığında bugün yüzde 150 oranında değerlendiği görülüyor.
 
'YALOVA'DA FİYATLAR 100'DE 100 ARTTI'
 
Yalova ve Bursa’nın köylerinde ciddi bir hareketlilik olduğunu belirten Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, 2019’da tamamlanacak İzmir’e kadar olan bağlantı yolunun Manisa ve İzmir çevresindeki arazilerde de değer artışı yaratacağına dikkat çekti.

Yapılan araştırmaya göre; Bursa ve Yalova’da tarla vasfındaki arsaların metrekare fiyatı 200 TL, Gebze’de 150 TL, Balıkesir’de 45 TL ve Manisa’da 35 TL’yi buldu. Yazıcı, Yalova’daki gayrimenkul sektörüyle ilgili şunları söyledi:

“Yalova geçtiğimiz 3 yıldır artış trendinde ve bölgedeki arsa fiyatları yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi. Konut fiyatları Yalova’da yabancıların da ilgi duyduğu bazı bölgelerde son 5 yılda yüzde 100’e yakın artış gösterdi.”
 
BALIKESİR'DE LOJİSTİK ÖNE ÇIKABİLİR

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya ise Gebze-Dilovası’nın geçmişten gelen lojistik sanayi kimliğini katlayarak artırdığını, Balıkesir’in de lojistik açıdan orta vadede önemli bir adres olacağını dile getirdi.
 
ARSALAR İMARA AÇILIYOR
 
ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan ise Gebze’den ziyade Yalova’daki arazilerin değerlendiğine de dikkat çekerek, projenin geçeceği alanlardaki tarlaların büyük kısmının da imara açıldığını belirtti.
 
'KÖRFEZ'DEN TALEP BEKLİYORUZ' 

Yalova’da 5 bin konutluk proje yapmayı planlayan Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman ise, “Osmangazi Köprüsü’nün açılışıyla birlikte hızlı bir hareketlenme yaşıyoruz. Bölgede arazi almak isteyenlerin bu dönemi iyi değerlendirmesinde fayda var. Suudi Arabistanlı Kimma Huizama ile 2 milyar liralık proje için işbirliği yaptık. Yalova’da yapacağımız 5 bin konutluk projeye Körfez’den talep bekliyoruz” diye konuştu.
 

KAYNAK: VATAN