İstanbul Havalimanı'ndan 'iş ilanı' uyarısı

İstanbul Havalimanı'ndan personel alım ilanlarıyla ilgili önemli uyarı geldi. İGA Havalimanı İşletmesi A,Ş, isimlerini kullanarak yayınlanan asılsız iş ilanları ile iş arayışı içinde bulunan adayları dolandırmaya yönelik girişimlerden haberdar olunanlar hakkında yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde gerekli suç duyurularının bulunduğu açıklandı.

İstanbul Havalimanı'ndan 'iş ilanı' uyarısı
İstanbul Havalimanı'ndan 'iş ilanı' uyarısı
GİRİŞ 12.08.2019 14:01 GÜNCELLEME 12.08.2019 14:01
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İstanbul Havalimanı işletmecisi ile havalimanında yer alan işletmeler dev taşınma sonrası personel sayılarını hızla artırıyor. İstanbul Havalimanı başlangıçta 100 bin kişiye, tüm etapları tamamlandığında ise 225 bin kişiye istihdam olanacağı sağlayacak. Büyük ve küçük ölçekli işletmeler yolcu sayısı arttıkça yeni personele ihtiyaç duyarken işletmeler personel alım ilanlarına çıkıyor.  En çok aranan personellerin  başında ise mağazalar ile yiyecek içecek hizmetleriyle ilgili geliyor.

 

 

İŞ VAADİYLE DOLANDIRICILIK GİRİŞİMİ UYARISI

İstanbul Havalimanı işletmecisi ise personel alım ilanlarıyla ilgili önemli bir uyarıda bulundu. İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş, "İş Vaadiyle Dolandırıcılık Girişimleri Hakkında" başlığıyla yaptığı bir bilgilendirme ile son dönemde çeşitli sosyal medya mecraları ile bazı internet sitelerinde; İstanbul Havalimanı bünyesinde iş sağlanacağı vaadiyle bir takım asılsız ilanların yayınlandığı, işe başlatma garantisi verilerek iş başvuruları alındığı, başvuran adaylardan “hizmet bedeli” veya benzeri isimler altında ücret talep edildiği ve bu suretle dolandırıcılık girişimlerinden bulunulduğu yönünde bazı duyumlar/ihbarlar alındığı açıklaması yaptı. 

KARGO YOLUYLA ADAYLARA BİR BELGE GÖNDERME YAPILMIYOR

29 Ekim 2018’de faaliyete geçen İstanbul Havalimanı için (kamu kurumları ile yapılan iş birliği kapsamındakiler istisna olmak üzere) tüm iş başvurularının İGA'nın resmi web sitesi üzerinden ve iş ilanlarının yayınlandığı bir web portalı üzerinden alındığı, hiçbir aday için işe başlama garantisi verilmediği, başvuruların alınması veya adaylarla görüşme sürecinin hiçbir aşamasında adaylardan herhangi bir isim altında ücret/ödeme talep edilmediği, ödeme yöntemleri kullanılarak kargo yoluyla adaylara herhangi bir belge gönderimi yapılmadına da bilgilendirmede yer verildi. 

 

 

"CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI NEZDİNDE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK"

İstanbul Havalimanı’nın inşaatını ve 25 yıllığına işletmesini üstlenmiş olan İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş. ismi kullanılarak yayınlanan asılsız iş ilanları ile iş arayışı içinde bulunan adayları dolandırmaya yönelik girişimlerden taraflarında haberdar olunanlar hakkında yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde gerekli suç duyuruları yapıldığı adli süreçlerin devam etttiği belirtildi. 

Benzeri mağduriyetlerin yaşanmaması adına; İstanbul Havalimanı’nda çalışma niyetinde olan tüm adaylara, bu gibi dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmaları açıklamada istendi. 

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
iş ilanı
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Deli Dumrul 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu işi daha çok, güvenlik şirketi aldı altında hizmet veren sahtekar şirketler yapıyor.
  Cevapla
 • Asım 1 yıl önce Şikayet Et
  Hawaalanını kötülemenin , Çekemeyenler için bir başka yolu.
  Cevapla
 • tim 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayin suleyman soylu beyin bu tur dolandiriciliklar konusunda hassasiyet bekliyoruz piyasa hep bu tur cakallarla kayniyor ilana musteri gibi gidin toplayin hepsini ama en onemlisi adalet su anki adaletten hic memnun degiliz bakanin haberi olsun isterseniz anket yapin hodri meydan aciiillll cozum istiyooooruuuuzzzzz
  Cevapla
 • Çamlica 1 yıl önce Şikayet Et
  Her şey devletten beklenmez sizin büyük şehir belediye başkanı ne yapıyo hani her şey ğüzel olacaktı
  Cevapla
 • Asım 1 yıl önce Şikayet Et
  Az önce gogıl'dan bahsediyorduk. Eminim bu sahte ilanları Öne çıkarıyordur.
  Cevapla