TOKİ'nin yüzde 20'lik indirim kampanyası yarın başlıyor

TOKİ tarafından, borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlatılan yüzde 20'lik indirim kampanyasına başvurular yarın başlıyor.

TOKİ'nin yüzde 20'lik indirim kampanyası yarın başlıyor
TOKİ'nin yüzde 20'lik indirim kampanyası yarın başlıyor
GİRİŞ 05.05.2020 11:51 GÜNCELLEME 05.05.2020 12:05
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

TOKİ tarafından, borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim yapılacak. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar da borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla, peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek .İndirim kampanyasına, taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler dahil olmayacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 19 Haziran'a kadar ilgili bankaya başvurabilecek.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik bu yılki indirim kampanyasına başvurular 6 Mayıs'ta başlayacak.

TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim yapılacak.

 

Yüzde 20 indirim kampanyasından, bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, 6 Mayıs-19 Haziran tarihlerinde ilgili bankaya başvurabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında indirimden yararlanılamayacak.

KAMPANYADAN YARARLANMA ŞARTLARI

İndirimden faydalanacak konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, geri ödeme taksidi 2018 sonuna kadar başlamış konut ve iş yerlerinin sahipleri yararlanacak. İndirim kampanyasına taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler dahil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Mehmet Akif 2 ay önce Şikayet Et
  Atılan %40 ın kazığını peşin ödeyerek %20 ye düşürüyorsunuz.Geri kalan % 20 lik kazık içinizde kronik şekilde kalıyor. 25 sene sonra %10 karla evinizi satıyorsunuz.Tabi evin yüzüne bakan olursa.
  Cevapla
 • Genç Doğan 2 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar peşin ödüyoruz ne kadar taksit
  Cevapla
 • ismail 2 ay önce Şikayet Et
  ara odeme yapabiliyorsun kalan borc yeniden yapilandiriliyor yada borcun tamamini kapatabiliyorsun faiz varsa faizsiz oduyorsun
  Cevapla