Ev sahibi ve kiracılar dikkat! İşte yeni zam oranı

Aralık ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte kiralara yapılacak zam oranı belli oldu. Bu ay kira sözleşmesini yenileyecek olanlar güncel oranlar üzerinden kontrat yapacak.

Ev sahibi ve kiracılar dikkat! İşte yeni zam oranı
Ev sahibi ve kiracılar dikkat! İşte yeni zam oranı
GİRİŞ 04.01.2021 11:10 GÜNCELLEME 04.01.2021 11:11
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Aralık ayı enflasyonun açıklanmasıyla birlikte bu ay kiralara yapılacak artış oranı belli oldu. Aralık ayında enflasyon yıllık yüzde 14.60 olarak gerçekleşti. TÜFE’nin 12 aylık ortalamasına bakıldığında ise yüzde 12.28 rakamı ortaya çıktı.

 

 

Böylece kiralara yapılacak artış oranı yüzde 12.28 oldu.

İŞTE KİRALARA YAPILACAK ZAMLAR

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • Yatırım Hesap 1 yıl önce Şikayet Et
  Ocağını söndürdünüz milletin .EFE,TÜFE ile ne alakası var kiraların böyle saçmalık olmaz ya.
  Cevapla
 • Asım 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu işte Adalet sağlanmak isteniyorsa Her iki tarafın da içine sinmesi gerekir. Yeni çıkan kanuna göre 10 yıl kontrata bağlı kalınıyormuş, Ancak Her iki tarafın maddi/manevi hesap kitap durumları her an değişebilir. Kanuna başvurmaktansa, kiracı zor durumda kalırsa 4 ay avans verilsin ve taşınsın, ev sahibi çıkmasını istiyorsa yıl sonu kontrat bitimi çıksın, ancak 4 ay kira almasın. Kanun , Bunun gibi pratik bir sistemi işletsin. Yoksa iş uzayıp gidiyor. Huzursuzluk çıkıyor.
  Cevapla
 • kamil. 1 yıl önce Şikayet Et
  tefe tüfe olayı kiradan kalkmalı
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  700 lira 800 liralık altı boş kuzey cephe evleri ara kat diyerek, kiracıları evi satacağız diyerek (hakkını hukukunu bilmeyen gariban kiracıları) zorda bırakarak attılar evlerinden ve 800 lira kira aldıkları evlere 1400 lira 1600 lira kira isteyerek verdiler. yazıklar olsun. bu konut kredilerinin dağıtılması kiracıları gariban evsizleri mahvetti
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  kiraya vereceğimiz evler boş okul yok öğrenci yok zam ne kiraya verebilsek yeter
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle