5 milyon TL teklif ettiler yine de satmadı! Koronadan böyle korunuyor

Samsun’da yaşayan eski komando, dünyayı etkisi altına alan korona virüsünden (Kovid-19) yamacın başına yaptığı kalede şehirden uzak, doğal bir yaşam sürerek korunuyor.

GİRİŞ 30.01.2021 11:46 GÜNCELLEME 03.02.2021 17:12
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

51 yaşındaki Emrullah Kaya, askerliğini komando olarak yaptı. Askerliğinin büyük bir bölümü dağlarda geçen Kaya, dağlardaki doğal ortamdan etkilenerek kendisine askeri üst bölgesine de benzeyen bir kale yaptı. 800 metre karelik bir arsa üzerine inşa edilen kalenin yapımı 7 sene sürdü.

Maliyeti yaklaşık 3 milyon tutan yerin görünümü kaleye benzemesinden dolayı insanların ilgisini çekerken, Kaya, şehirden uzakta olan bu kalede korona virüsünden uzak bir hayat sürüyor.“Kaleye 5 milyon TL teklif ettiler kabul etmedim”

Hayalini kurup, yaptığı kaleye 5 milyon TL verip almak isteyenlerin de olduğunu ifade eden Emrullah Kaya, “Çocukluğumdan beri yamacın başında küçük bir kulübem olsun diye çok istemiştim. Askerliğimi de komando olarak yapmıştım. Oradaki dağlarda aldığım haz da aklımda kalmıştı. 35 metrelik uçurum kenarındaki bu kaleyi yapmak için 7 sene uğraş verdim. Burayı ilk önce bin kamyon taş ile doldurdum. Böylece 35 metre yüksekliğe ulaştım. Burayı satın almak isteyen de oldu. 5 milyon TL para teklif ettiler ama ben satmadım. Burası yaşamak için süper bir yer. Doğal yaşamı herkese tavsiye ederim” dedi.“Doğal yaşam sayesinde korona virüse yakalanmadık”

Şehir hayatından ve kalabalıktan uzak doğal yaşam sayesinde korona virüse hiç yakalanmadıklarına da değinen Kaya, “Burada şehirden uzakta doğa ile iç içe bir yaşam sürdürüyorum. Kaleye yakın bir evim daha var. Akşamları genelde kalede vakit geçiriyoruz. Burada şömine başında oturup, semaver çayı içiyoruz. Doğal yaşam sayesinde de şu ana kadar korona virüsüne yakalanmadık. Buranın havası çok güzel, manzarası daha da güzel. Komandoluğun verdiği heves ile derenin yamacına kartal yuvası gibi yer yaptık. Görenler buraya, ‘Kartal yuvası ya da komandonun kalesi’ diyor. Çok ziyaret etmek isteyen oluyor. İçerisi de çok güzel bir kültür evi gibi oldu. Herkesin hayaline kavuşmasını diliyorum” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
EKONOMİ korora
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • TR - SAKARYA 1 ay önce Şikayet Et
  5 milyon eder'mi bilmem, ama Mutluysan bu bize yeterde artar kardesim... Herseyin en güzeline Layiksin seni gönülden seviyoruz.. Hakkini helal et
  Cevapla
 • Kızılelma 1 ay önce Şikayet Et
  Dağların fatihi komando Sana yakışır.
  Cevapla
 • Alper 1 ay önce Şikayet Et
  yalandan kim ölmüş
  Cevapla
 • Yorgun 1 ay önce Şikayet Et
  Birader gerçek ten beşmilyon verdilerse de hemen sat arkanada bakma lile rüyada da göremezsin o parayı o gecekondunun en fazla yüzbin masrafı var okadar çabuk al parayı kaç vesselam
  Cevapla
 • Bayram Rize 1 ay önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun güzel olmuş Müslüman herşeyin en iyisine layıktır ALLAH CELLECELALUHU ümmeti Muhammed e daha iyisini nasip etsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle