Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi hizmete açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi'ni hizmete açtı. Hastanenin Balkanlara örnek olması bekleniyor

Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi hizmete açıldı
Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi hizmete açıldı
GİRİŞ 21.04.2021 16:53 GÜNCELLEME 21.04.2021 19:46
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi açılış töreninde açıklamalarda bulundu. Tarihi törende net mesaj veren Erdoğan, 'Türkiye'yi tehdit ya da rakip olarak görenler sadece ve sadece kendi çıkarları temelinde hareket ederek büyük bir yanılgı içerisine düşüyor' dedi.

KONUTLAR AĞUSTOS AYINDA TESLİM EDİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Sizlerle bir araya gelmekten memnuniyet duyuyorum. Türkiye-Arnavutluk ilişkileri her geçen gün gelişiyor. 30 yılı aşkın süredir Arnavutluk'un kalkınmasına her türlü desteği verdik. Kısa sürede başlattığımız projeyle Arnavut kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermiştir. Konutlarımızı ağustos ayında tamamlayıp sahiplerine teslim etmenin bahtiyarlığını yaşayacağız.

3 AYDAN KISA SÜREDE TAMAMLANDI

Ülkelerimiz arasındaki dostluk ve kardeşlik bağını bir adım daha ileri taşıyarak stratejik ortaklığımızı resmileştirmiştir. Arnavutluk'ta hastanenin 3 ayda tamamlamasını söylemiştik. 3 aydan daha kısa sürede tamamladık. 6 ameliyathanesi, 20 yoğun bakım ünitesi ve 130 servis yatağıyla Arnavut kardeşlerimizin kullanımına hazır hale getirilmiştir. Hastanede 387 sağlık personeli omuz omuza hizmet vereceklerdir.

Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi

TÜRKİYE'Yİ RAKİP GÖRENLER BÜYÜK YANILGIYA DÜŞÜYOR

Biz Arnavutluk başta olmak üzere tüm Balkanların barış, istikrar ve kalkınması için çalışıyoruz. İşte bugün köklü ve çok boyutlu Türkiye-Arnavutluk dostluğuna yeni bir halka ekliyoruz. Türkiye'yi rakip olarak görenler büyük bir yanılgıya düşüyor. Milletim ve şahsım adına ülkelerimiz arasındaki dayanışmanın Fier Dostluk Hastanesi'nin tüm Arnavutluk halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Süratle bir de 'zoom'lamak suretiyle hastane ve çevresini izleyebilirsek çok çok mutlu olurum. Ameliyathaneleri gördük, hepsi en ileri teknolojiyle donatılmış ameliyathaneler. İnanıyorum ki Arnavutluk'a çok büyük bir zenginlik kazandıracaktır. Türkiye-Arnavutluk ilişkileri çok daha ileri taşıyacaktır.

SAĞLIK BAKANI KOCA: BALKANLARA ÖRNEK OLACAK

Törende konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da şu ifadeleri kullandı: 

Sayın Cumhurbaşkanım Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi ülkemizde 2002'den bu yana uygulanan sağlık sisteminin Arnavutluk'a aktarılması sürecini başarıyla işletecektir. İnanıyorum ki Türkiye-Arnavutluk Fier Dostluk Hastanesi barındırdığı modern tıbbi cihazları, sağlık hizmetiyle Balkanlar için bir örnek olacaktır.

Ülkemizde edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri hastanemizde Arnavutluk kardeşlerimizin katkılarıyla uygulamaya koyacağız. Hastanemizin hastalarına şifa bulmalarına yanı sıra, ülkelerimiz arasında var olan işbirliğini daha güçlü ileriye taşımasını temenni ediyorum. Saygılarımı sunuyorum. Hayırlı olmasını diliyorum.

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • nimet 7 ay önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun inşallah. Güçlü ve Büyük ülke Türkiye mizin bu gibi desteklerinin daim olmasını dileriz.
  Cevapla
 • Mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  Her dost oldugumuz ulkelerde bu dostluk hastaneleri insaa edilmesi elzemdir. Bence
  Cevapla
 • Bahri 7 ay önce Şikayet Et
  Bu hastaneyi Bosna ya yapsanız daha makbul olurdu. Arnavutlar her zaman ihanet eden bir toplumdur.
  Cevapla
 • TR - SAKARYA 7 ay önce Şikayet Et
  Müslüman Arnavut Milleti Türk Milleti gibidir, serefli namuslu cesur bir Millettir ! yani Arnavutluk , sadece Hakan Şükür' denen hain Fetö'cü papaz'dan ibaret değildir !!!
  Cevapla
 • Çankırılı 7 ay önce Şikayet Et
  Arnavutluk , bosna, kosova ve makedonya bunlar Osmanlidir ve Osmanliya bağlıdır arnavutların isyanı Osmanliya değil ıttihat ve terakki nin ırkçı ve faşist yonetiminedir araplarda Osmanlı ya değil ittihat ve terakki ye isyan etmislerdir . Araştır ezbere konuşma
  Cevapla