Kanal İstanbul için 15 bin fıstık çamı hazırlandı

Türkiye’nin en büyük fıstıkçamı üreticisi olan emekli bankacı Yunus Göç, Kanal İstanbul için 15 bin adet fıstık çamı yetiştirdi.

Kanal İstanbul için 15 bin fıstık çamı hazırlandı
Kanal İstanbul için 15 bin fıstık çamı hazırlandı
GİRİŞ 12.05.2021 14:42 GÜNCELLEME 12.05.2021 17:03
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Burhaniye ilçesinde, orman idaresinden sonra Türkiye’nin en büyük fıstıkçamı üreticisi olan emekli bankacı Yunus Göç, Kanal İstanbul için 15 bin adet fıstık çamı yetiştirdi. Kanal İstanbul yapılsın yapılmasın tartışmaları devam ederken, Burhaniyeli üretici ürettiği fıstık çamlarının Kanal İstanbul’a dikileceğini söyledi.

Burhaniye’de süs bitkileri üreten ve fıstık çamları ile adını duyuran 71 yaşındaki Yunus Göç, Kanal İstanbul için 15 bin adet fıstık çamı hazırlamaya başladı. Kanal İstanbul’u görmeye belki ömrünün yetmeyebileceğini anlatan Göç, ürettiği çam fidanlarının Kanal İstanbul’u mutlaka göreceğine inanıyor. Kanal İstanbul’un Türkiye’ye büyük katma değer olacağına inandığını anlatan Göç, “Gördüğünüz 15 bin adet fidanı Kanal İstanbul için üretiyorum. Daha tamamlanmadı. Dikmeye devam ediyorum. Ben bunları Kanal İstanbul için yetiştirmeye çalışıyorum. Her ne kadar bu gün Kanal İstanbul’a karşı çıkanlar olsa bile yarın onlar iktidar olduklarında Kanal İstanbul’a sahip çıkacaklarına ben kesinlikle inanıyorum. Çünkü, bu Türkiye’ye çok büyük katma değer getirecek bir projedir. Şimdiden biz bitkilerimizi hazırlamamız lazım. Herkesin üzerine düşeni yapması lazım. Bende bir bitki üreticisi olarak fıstık çamı üreticisi olarak Kanal İstanbul için çam yetiştirmeye gayret ediyorum. Bu çamları çok düzgün ve sağlıklı yetiştirmeye, Kanal İstanbul’a yakışacak bitki olmasına yardımcı olmaya çalışıyorum. Kanal İstanbul ne zaman biter benim ömrüm yeter mi yetmez mi bilemiyorum. Ama, bu çamların ben o günleri görmesem bile bu çamların Kanal İstanbul’u göreceğine inanıyorum. Ve o inançla çalışıyorum” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 18
 • Mizah 1 ay önce Şikayet Et
  Dağlara kurak yerlere çam iyi bir şey ama deniz seviyesinde nemli bölgelere çam dikmek ne ola ki. Doğa çeşitliliğini yok etmek.
  Cevapla
 • zafer gülten 1 ay önce Şikayet Et
  iyi güzel,öyle ya,çam fıstığı pahalı birşey,öyle süs ağaçları ekileceğine bence her yere para getiren ağaçlar ekilmeli...mesala Aydın Nazilli de yollar portakal ve limon dolu,belediye zamanı gelince bunları topluyor ve parasını belediye giderlerine harcayıp,ayrıca yoksullara yardım ediyor.
  Cevapla
 • Dergi 3 hafta önce Şikayet Et
  Portakal değil onlar acı turunç, portakal olsa millet daha olmadan alırlar talan ederler, hiç toplanıp da halka dağıtıldığını görmedik
  Cevapla
 • temel 1 ay önce Şikayet Et
  bu konuda uzman degilim de bazen youtube de dal da damar attirma ile ekim var o sekil olur ise buyuk bir dal da damar attir ek daha hizli buyur verim alirsin bilmiyorum her agac icin olur mu sifirdan ekim en az uc bes yil demek agac olmasi dal ile hizli buyur buyuk dal bul dene olur ise
  Cevapla
 • Metin k. 1 ay önce Şikayet Et
  Fıstık çamında o dediğiniz olmaz arkadaşım
  Cevapla
 • HANİFİ ÇİFÇİ 1 ay önce Şikayet Et
  Maaşallah
  Cevapla
 • FANİ YOLCU 1 ay önce Şikayet Et
  Allah cc emeği geçen herkesten razı olsun inşaAllah amiiiin aminn amiiiin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle