Yeni Kanal İstanbul açıklaması! 2 yılda tamamlanacak

Karayolları 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak, Kanal İstanbul güzergahında yapılacak ilk köprünün çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

GİRİŞ 15.06.2021 16:28 GÜNCELLEME 15.06.2021 16:53
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Çolak, Kanal İstanbul güzergahında yapılacak ilk köprünün temel atma töreni çalışmalarına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının Türkiye'nin her yerinde büyük projelere devam ettiğini dile getiren Çolak, bu projelerden yapım çalışmaları bitenlerin hizmete açıldığını, hızlı bir şekilde yeni projelere başlandığını söyledi.

Muhalefetin tehditlerine kimse kulak asmadı! Dev proje için dünya devleri sıraya girdiDev proje için dünya devleri sıraya girdi

Bakanlık tarafından yürütülen Kanal İstanbul çalışmaları kapsamında Başakşehir-Kayaşehir-Bahçeşehir yolu üzerindeki geçişi sağlayacak Sazlıdere köprüsünün şantiyesinde basın açıklamasını gerçekleştirdiklerini kaydeden Çolak, "Çalışmalarımız 29 Mayıs'ta başlamış olup hem batı hem doğu pilonunda çalışmalarımız hızlanarak artmaktadır. Şu anda şantiyemizde 165 personelimiz çalışmakta olup, iş kalemlerimiz ve çalışmalarımız artarak devam edecektir." diye konuştu.

Resmen para basıyorlar! 'Hiç birine gerek yok' demişlerdi! Kanal İstanbul gerçekleri...Resmen para basıyorlar! "Hiç birine gerek yok" demişlerdi! Kanal İstanbul gerçekleri...

Çolak, köprüye ilişkin teknik bilgilere değinerek, ana açıklığı 440 metre uzunluğundaki köprünün, sağ ve solda yer alan 210 metrelik yan açıklıklarıyla birlikte uzunluğunun 860 metreye ulaşacağını, yaklaşım viyadükleri ile toplam uzunluğun 1.618 metre olacağını anlattı.

Yapım süresinin 3 yıl olarak düşünüldüğünü dile getiren Çolak, yüklenici ile bu sürenin kısaltılması noktasında görüşmeler gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Çolak, kule yüksekliği 196 metre olacak köprünün 4 gidiş 4 geliş olmak üzere 8 şeridinin bulunacağını kaydederek, köprüyü, 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlayıp hizmete alacaklarını vurguladı.

"ÇALIŞMALARIMIZ TÜM HIZIYLA SÜRMEKTEDİR"

Turgay Çolak, çalışmaların durduğuna ilişkin iddiaların bulunduğuna dair bir soru üzerine, "Hayır, doğru değil. Çalışmalarımız tüm hızıyla iki kule temelinde de devam etmektedir. Arkamda gördüğünüz batı kule temelde ve karşımızda doğu kule temelde kazımız sürmektedir." açıklamasında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmaları zorlaştırdığına ilişkin bir soruya karşılık Çolak, "Biz kendi çalışma alanımızda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanımızın, Bakanımızın (Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu) talimatları doğrultusunda amacımız bir an önce bu çalışmayı belirtilen süreden daha kısa sürede tamamlamak. Bu nedenle çalışmalarımıza odaklanmış durumdayız." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 13
 • Kadir yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Bu CHP'yi kocaman bir çukur açıp gömeceksin, birde üzerine höyük dikeceksin bir daha çıkamasın.
  Cevapla
 • (¹⁴⁵³) 1 ay önce Şikayet Et
  Ya Allah bismillah maşallah kıskananlar çççaaatttlllaaasssııınnn.
  Cevapla
 • Zihni 1 ay önce Şikayet Et
  Şimdi kanalın köprüleri yapılınca bazı mendeburlar altında bi şey olmayan köprü diye dalga geçecekler. Aynen Kemal Kılıçdaroğlu'nun boşa yapılıyor dediği Sabiha Gökçen havalimanının 3. Pistinin altından geçen tünellere dağsız tünel diyen zırtapozlar gibi
  Cevapla
 • Türk 1 ay önce Şikayet Et
  Hazır kanal açılıyorken malum zihniyeti de bir daha bu memleketin başına bela olmayak şekilde kanalin betonlarina gomsek ne güzel olur. Memleket pirupak olur. Kafa rahat ver elini uzay çağı. :)))
  Cevapla
 • Fetih 1453 1 ay önce Şikayet Et
  Kanal İstanbul bir an önce yapılmalı. Sorosun fonladığı içerideki medya halkımızı devlet düşmanı haline getiriyor, bu halkta hala geçmişten bir ders almadı gitti, yahu cehape bir şeye karşı çıkıyorsa bilinki o Müslüman Türk milletinin iyiliği içindir. Bu Kanal şuan mevcut olsaydı her sene bedavadan milyarlara dolar para kazanacaktı Türkiye. Biraz gidin Çinin Avrupa'daki Kanal projelerini inceleyin hepsi Kanal İstanbul'dan korkuyorlar çünkü Türkiye'ye muhtaç olacağız diyorlar sizde hala beyninizi Sabetayist-Ermeni-Rum kriptosu medyaya yıkatmaya devam edin. Kanal istemiyormuş beyfendi koca devlet bilemedi bizim Rıfkı abi bildi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle