Son Dakika... TOKİ'den ikinci indirim kampanyası

Son Dakika... TOKİ, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyenler için her yıl yapılan indirim kampanyasını ikinci kez 21 Eylül’de tekrarlıyor. Borcunun tamamını ya da en az %25’ini peşin ödeyenler %22 indirimden faydalanabilecek.

Son Dakika... TOKİ'den ikinci indirim kampanyası
Son Dakika... TOKİ'den ikinci indirim kampanyası
GİRİŞ 06.09.2021 12:31 GÜNCELLEME 06.09.2021 13:03
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Bu yıl ikincisi yapılacak kampanyada indirim oranı yüzde 22 olarak belirlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi de yapılacak.

YÜZDE 22 ORANINDA İNDİRİM

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, 21 Eylül - 19 Ekim 2021 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 22 oranında indirim yapılacak.

BÜTÜN BORCUNU ÖDEMEYEN DE KAMPANYADAN YARARLANACAK

Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

SON BAŞVURU 19 EKIM 2021

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Eylül - 19 Ekim 2021 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

KAMPANYADAN YARARLANMA ŞARTLARI

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

YORUMLAR 10
 • karagöz 1 yıl önce Şikayet Et
  faso fiso...bu kampanyaların hiç bir faydası yok...
  Cevapla
 • Ahmed 1 yıl önce Şikayet Et
  %22 oranında indirim yapılıyor. Daha ne yapılsın!
  Cevapla
 • Ilhami pasali 1 yıl önce Şikayet Et
  Ziraat bankasindann kıredi cektik birazda banklardan faiz indirin lütfen 10 yıl ömrümü yediniz
  Cevapla
 • Ter 1 yıl önce Şikayet Et
  Toki parası olmayana ev vermiyomu,zor geçinene,o parayı nerden bulsunlar,eğer buluyolarsa yanlış kişilere verilmiştir evler,dar gelirli değillerdir
  Cevapla
 • Evranos 1 yıl önce Şikayet Et
  Orta gelir grubuna da hizmet ediyor İster Alt Gelir Grubu İster Orta Gelir Grubun ndan yararlanabiliyorsunuz 2 sinde de Kendisine aşinize anne babanıza ait ev olmayacak şekilde yararlanabiliyorsunuz
  Cevapla
 • Ahmed 1 yıl önce Şikayet Et
  Toki'nin farklı projeleri var. Sosyal konut yanında isteyen herkesin alacağı konutlar da var. Borcu bitmemiş Toki konutlarını (borcuyla birlikte) devren almak da mümkün. Kira öder gibi ev sahibi yapıyor Toki. Kira 2 bin, taksit 1500 TL.
  Cevapla
 • ŞENOL YILDIRIM 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu tür kampanyalar enflasyonu tetikler. %22'yi siliyorsanız bilin ki %30 önümüzdkei iki senede enflasyon ortaya çıkar
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Hem vatandaş faydalanıyor hem de devletin kasasına sıcak para giriyor.
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Emlak konut neden kampanya yapmıyor 2 senedir sayın Bakanım rica ediyoruz bu konuda yardımlarınızı
  Cevapla
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Başkanımızdı Allah Razı olsun Bakanımız oldu Emlak Konut ailesini unuttu. evet bizde aynı indirimi bekliyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle