Bayraktar: Halkın hizmetkarı amele bakanım!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Bizden mucit çıkmaz" şeklindeki sözlerine açıklık getirdi.

Bayraktar: Halkın hizmetkarı amele bakanım!
Bayraktar: Halkın hizmetkarı amele bakanım!
GİRİŞ 13.08.2013 10:49 GÜNCELLEME 13.08.2013 10:49
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Bizden mucit çıkmaz, ara eleman olmaya yönelelim" biçiminde yorumlanan "Türkiye'nin konumu itibariyle biz icat yapamıyoruz, buluş yapamıyoruz. Tarım ülkesiyiz biz" şeklindeki sözlerine açıklık getirdi. "Amele halkın hizmetkarı bakan" olduğunu belirten Erdoğan Bayraktar, "Bizden mucit çıkmaz ifadesi nerde? Böyle bir ifade yok. Ara teknik eleman ihtiyacı ortada. Bunu söylüyoruz" dedi.

O SÖZLERE AÇIKLIK GETİRDİ

Bakan Bayraktar bir süre önce Trabzon'da söylediği ve tepki alan "Bu ülke Müslüman bir ülke. Yüzde 99'u Müslüman. Tarihten gelen bir yapısı var. Türkiye'nin bulunduğu coğrafya çok zor bir bölge ve Türkiye onun merkezinde bulunuyor. Şimdi Türkiye'nin konumu itibariyle biz icat yapamıyoruz, buluş yapamıyoruz. Tarım ülkesiyiz biz. Ne yapacağız biz" sözlerine Twitter üzerinden açıklık getirdi.

Kamuoyunda "bizden mucit çıkmaz" biçiminde yorumlanan sözlerine ilişkin Bakan Bayraktar "Bizden mucit çıkmaz ifadesi nerde? Böyle bir ifade yok. Ara teknik eleman ihtiyacı ortada. Bunu söylüyoruz. Ülkemizi ve teknik elemanlarımızı seviyorum. Ülkemizde gerçek teknik elemanların gerçek değeri anlaşıldığı gün kalkınmamız hızlanacak. İcatları ve buluşları daha çok teknikler yapar" dedi.

İMAR PLANLARINDA AJİTASYON YAPANLARA PRİM VERMEYİN

Gezi olaylarının ilk gününde New York Times gazetesinin olayların sebebi olarak gördüğü "Plansız kalkınma" ile paralel plansız kentleşmeye ilişkin görüşlerini de aktaran Erdoğan Bayraktar şöyle dedi:

"Fikirtepenin imar planı işini hallettik. Sizi bekletmeyeceğiz. Doğrusunu yapalım, ajitasyon yapanlara prim vermeyin. Anlayışlı ve yardımcı talepler, eleştiriler ve ihtiyaçlar doğrultusunda tip imar yönetmeliğini revize ediyoruz. Belediyelerde kendi yönetmeliğini yapabilir."

"AMELE BAKANIM..."

Halkın, fakirin, mazlumun, çalışanın, üretenin dostu olduklarını kaydeden Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Ben amele bakanım. Halkımın hizmetkârıyım. Duaya talibim. Çevre ve Şehircilik Bakanlığını lütfen yakından inceleyin samimi eleştirilerimizi bekliyorum. Çok daha fazla çalışacağız. Çok iyi ekibiz. Aziz milletimiz; kıskançlıktan çatlayanlar küfür etmeye devam edebilir, onlar mutsuz, inşallah yataklara düşmezler. TOKİ ile alt gelir gurubu ve yoksullara konut yaptık, kendi kaynağımızı ürettik, piyasayı disipline ettik, fiyatları aşağı çektik. Şimdi yöresel ve geleneksel mimariye önem vereceğiz. Bizi takip edin."

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • fatih pınar 6 yıl önce Şikayet Et
  ŞİKAYETİM VAR SAYIN BAŞBAKANIM.. vatandaşa yıllardır bodrum iskanı verilmezken toki ıslah edilmemiş dere yatağında 14 katlı konut yapmış bodrumuna da kapıcıları oturtup ilk selde bu insanlardan çoluk çocuk 9 kişinin boğularak ölümüne sebeb olmuştur ve bu konuda ne bir istifa ne bir ihmal soruşturması nede bir ceza alan olmamıştır,bu bizlerin vicdanını sızlatmaya devam edecek,tokinin imar yetkisini kötüye kullanmasının önüne geçilmelidir,ucuz konut üretim politikası yeniden hayata geçirilmelidir,vefalı olduğunuz için bazı insanları gözden çıkarmadığınızı düşünüyorum fakat adaletin önüne geçmemeli.
  Cevapla
 • fedli bilgen 6 yıl önce Şikayet Et
  insan olmak. ancak ve ancak hemşehrisini kollarsın diğerleri insan değilmii
  Cevapla
 • Texas 6 yıl önce Şikayet Et
  halkın değil trabzonun amelesisin. tüm zamanların en bölgeci en hemşehrici milletvekili ve bakanı sensin. iki lafından biri trabzon. tamam herkesin bir şehri var ama vekil olan şehrin değil ülkenin vekili Türkiye 'nin bakanı olur. Sn. Başbakan da Rizeli ama senin gibi değil ülke diyor millet diyor senin gibi trabizon trabizon diye dolanmıyor.
  Cevapla