Bir devrin sonu: Harem Otogarı taşınıyor

Şehirlerarası yolcu otobüslerinin trafiğe takılmaması için cep otogarlar geliyor. Harem Otogarı da 2018’e kadar taşınacak.

Bir devrin sonu: Harem Otogarı taşınıyor
Bir devrin sonu: Harem Otogarı taşınıyor
GİRİŞ 19.04.2016 09:44 GÜNCELLEME 19.04.2016 09:44
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İstanbul'un şehirlerarası yolcu otogarları, yeni yol güzergahlarına göre düzenleniyor. Esenler ve Harem'de her gün yüzlerce otobüsün hareket ettiği otogarların, Kuzey Marmara otoyoluna göre taşınması planlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından yapılan teklife göre, Harem Otogarı etap etap farklı yerlere kaydırılacak. Böylece İstanbul'da şehir içerisine girerek uzun süre yolcu indirmek için dolaşan otobüslerin, Marmaray ve metro hatlarına entegre yeni istasyonlardan trafiğe takılmadan geçiş yapması amaçlanıyor. Ulaşım Planlama Müdürlüğü, Büyükşehir Belediye Meclisi'ne "Tuzla TEM yolu kenarındaki Mehmetçik Vakfı tesislerinin yanına cep otogar yapılması" yönünde bir teklif sundu. Teklifte, İstanbul trafiğini olumsuz etkilediği belirtilen Harem Otogarı'nın, taşınması gerektiğine dikkat çekildi. Müdürlük, Sultangazi Gazi Mahallesi girişiyle Avcılar Ispartakule'ye de bir cep otogar yapılmasını önerdi.

BEYKOZ VE ÜMRANİYE

Belediye Meclisi'ne sunulan teklifin, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün görüşü alındıktan sonra değerlendirilmesine karar verildi. Belediyenin gündeminde iki farklı yer daha var. Beykoz Kavacık ile Ümraniye Esenkent'te de yeni cep otogar yapılması planlanıyor. Yeni cep otogarların faaliyete geçmesiyle birlikte 2018 yılına kadar Harem Otogarı'nın taşınması amaçlanıyor.

ETİKETLER
otorgar
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ismail 5 yıl önce Şikayet Et
    Otogarın yeni yeri belli değil ama o arazinin yeni sahibi şimdiden kesin bellidir. Umarım oyle bir şey olmazda insanlara yeşil alan park haline getirilir.
    Cevapla