Lapseki'de 'emlakçı' patlaması

Çanakkale 1915 Köprüsü'nün bir ayağı Lapseki'de olacak şekilde hesaplandı. Bu sebeple ilçedeki emlakcı sayısında ciddi oranda artış meydana geldi.

Lapseki'de 'emlakçı' patlaması
Lapseki'de 'emlakçı' patlaması
GİRİŞ 03.11.2016 12:00 GÜNCELLEME 03.11.2016 12:37
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Temelinin 18 Mart 2017'de atılması planlanan Çanakkale 1915 Köprüsü'nün sadece adı, bir ayağının olacağı Lapseki ilçesine olan ilginin ciddi oranda artmasına yetti.

Köprünün temelinin atılacağının açıklanmasından bu yana ilçedeki emlakçı sayısı 4 kat arttı. Son bir haftada 10 emlakçı açıldı.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, köprü konusunda her şeyin somut olarak ortaya çıkmasıyla birlikte yatırımcının bölgeye olan ilgisinin arttığını söyledi.

Daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın yaptığı açıklamalar ile hareketliliğin başladığını ifade eden Yılmaz, özellikle son bir iki haftadır ciddi hareketlilik yaşandığını anlattı.

'MÜTHİŞ ARTIŞLAR OLDU'

Yatırımcıların adeta Lapseki'de koştuğunu dile getiren Yılmaz, "Ne yapalım, nereye yatırım yapalım diye düşünüyorlar. Arsa ve ev fiyatlarında müthiş artışlar oldu. Artık bölgede satılacak tarla da kalmadı, şu anda mevcut satılanlar el değiştiriyor. Yatırımcılar merkezin ardından artık köylere yönelmeye başladılar. Denizi gören yerler neredeyse bitti artık." dedi.

TARLA 10 KATI FİYATLA EL DEĞİŞTİRDİ

İlçede emlak komisyonculuğu yapan Mustafa Başer, yatırımcıların bölgeye olan ilgilerinin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Lapseki'de emlak piyasasına bakıldığında daire fiyatlarında bile ciddi artışlar olduğunu belirten Başer, fiyatların 3 katına kadar çıktığını anlattı.

Köprü temelinin atılacağı açıklanmadan önce satılan bir arazinin bir iki gün önce yine el değiştirdiğini vurgulayan Başer, o günden bugüne fiyatının 10 kat arttığını aktardı.

'SAYI ÇOK FAZLA'

İşe yeni başlayan İrfan Gül ise ilçedeki emlak piyasasının çok hareketlendiğini söyledi.

Fiyatların yüksek seyrettiğini dile getiren Gül, "Bizim sayımız geçtiğimiz gün itibarıyla 60 kişiye ulaştı. Bunun yanında resmen emlakçılık yapmayanlar, serbest komisyonculuk yapanlar da var. Onlarla birlikte sayımız gerçekten çok fazla." dedi.

'YOĞUNLUK ÜST SEVİYEDE'

Emlakçı Mehmet Gür de Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından sonra işlerin hızlandığını ifade etti.

İlçede çok sayıda yabancı plakalı araç dolaştığını belirten Gür, "Herkes bir yer arıyor kendisine. Durumdan bizler de memnunuz. Özellikle son 2 haftadır yoğunluk en üst seviyeye ulaştı diyebilirim. Gelen giden hiç eksik olmuyor. Yatırım yapmak için özellikle İstanbul, Bursa ve Ankara'dan yoğun talep var." diye konuştu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • ark 5 yıl önce Şikayet Et
  o güzelim kıyıları şantiyeye çevirecekler,yazık
  Cevapla
 • hasan 5 yıl önce Şikayet Et
  Birakin bu yesili sev dogayi koru edebiyatini. ABD ye bak. Denize sifir gokdelenler var. Isimize geldimi adamlar yapmis der hayretle agzimiz acik bakariz. Fransa da 56 tane nukleer enerji santrali var.
  Cevapla
 • A günay doğan 5 yıl önce Şikayet Et
  mütahitler üç
  Cevapla
 • vatandaş 5 yıl önce Şikayet Et
  emlakçılar bir oto galericileri iki Allah kimseyi bunların tuzağına düşürmesin çok acımasızlar
  Cevapla
 • ahmet 5 yıl önce Şikayet Et
  ikisini de var eden bizleriz.herkes evini,arsasını,aracını aracısız satsa zaten meydan bu çakallara kalmaz.ama mal sahipleri nasılsa benden bir şey çıkmıyor diye bunları palazlandırıyor.
  Cevapla